Cezary Doroszuk


Urodziłem się na Śląsku (Tychy), gdzie spędziłem dzieciństwo. Później zamieszkałem na tzw. ścianie Wschodniej Polski (Biała Podlaska), gdzie mieszkałem jakiś czas i gdzie została moja rodzina. Studia ukończyłem w Lublinie, a obecnie pracuje i żyje w centrum Polski - Warszawie. Chyba włóczenie się mam już we krwi, stąd niektórzy mówią na mnie Włóczykij :) Od stycznia 2012 roku powiększyłem skład osobowy Amatorskiego Klubu Biegowego MORT!

Biegowe portfolio
Przygoda z bieganiem zaczęła się od biegu Powstania Warszawskiego w 2008 roku. Biegłem bez przygotowania, po zjedzeniu sytego obiadu, w butach do użytku codziennego i oczywiście w jeansach (bo zapomniałem zabrać krótkich spodenek). Cóż, obiecałem, że pobiegnę, więc słowa trzeba było dotrzymać, grunt, że bieg ukończyłem z czasem poniżej 1h. Teraz się z tego śmieje ale … tak, to było głupie.

Miałem długa przerwę w bieganiu i dopiero w 2011 złapałem bakcyla. A zaczęło się od wygrania darmowego uczestnictwa w Półmaratonie Warszawskim. Później kilka biegów na 10 km, by w sierpniu zadebiutować w Gdańsku na królewskim dystansie 42,195 km i ukończyć bieg z czasem 3:31:30.

Na dzień 5.02.2013 na moim koncie jest 9 maratonów i zdobyta Korona Maratonów Polskich w 2012 roku.

Motto życiowe: „Tylko martwe ryby płyną z prądem” oraz „Podróżować to żyć” - Hans Christian Andersen
Biegam, bo…na każdym z biegów poznaję ludzi, którzy żyją bieganiem, ludzi z pasją. Takie osoby sprawiają, że chce się biec cały czas i z uśmiechem jechać na kolejne zawody.

Festiwal Biegowy to… impreza, która sprawia, że zarówno młody, czy też stary, singiel ( popularne ostatnio określenie) czy też z rodziną, każdy znajdzie coś dla siebie. :) I Festiwal Biegowy to Bieg 7 Dolin 100 km :) – kiedyś cię pokonam !!! :)

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce