Józef Małkiński


Kim jestem? Mam 57 lat mieszkam w Bydgoszczy razem z żoną Danutą.

Biegam od wielu lat, ale w masowych imprezach biegowych uczestniczę od 2005 roku. Pierwszy mój start w takiej masowej imprezie biegowej odbył się poza granicami naszego kraju w Republice Libańskiej na dystansie półmaratonu. Tam również przebiegłem swój pierwszy maraton.

Biegam, bo bieganie to poznawanie siebie i piękna nas otaczającego. 2014 rok jest moim dziesiątym rejestrowanym sezonem startowym.

Brałem udział między innymi w takich imprezach biegowych jak: International Beiurt Marathon 2005r., Maraton we Florencji 2013r. Półmaraton TROKI Litwa 2013r. Ukończyłem między innymi kilkakrotnie maratony w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Dębnie ( Posiadam tytuł jak wielu moich kolegów Zdobywcy Korony Maratonów Polskich ) i wiele innych maratonów. Uczestniczyłem również w biegach na krótszych dystansach.

Najlepsze wyniki:

Maraton – 3,37,46 Poznań
Półmaraton – 1,37,15 Poznań
15km 1,07,23 – Tuchola
10km – 43,24 - Bydgoszcz
5km – 20,48 – Gdańsk

Motto życiowe: „Żyjąc na ziemi dostrzegaj piękno, które Cię otacza” 

Festiwal Biegowy to największa wielodniowa i bardzo dobrze zorganizowana impreza biegowa w Polsce. Odbywa się ona w bardzo malowniczym miejscu jakim krajobraz Beskidu Sądeckiego.