Kazimierz Magda


Jestem absolwentem matematyki UJ, pracuję obecnie jako nauczyciel i jako informatyk. Studiowałem też po kilka lat informatykę i filozofię. Interesuję się Tatrami, filozofią, sportem – sport bardziej wolę uprawiać, niż biernie oglądać! Lubię też taniec. Aha! Nie mam niestety, sylwetki ani biegacza ani tancerza!

Biegam amatorsko od 9 lat, rok 2013 będzie jubileuszem – 10-y rok biegania. Sportowo zawsze byłem aktywy; w młodości piłka noża, potem badminton (czasy AZS na uczelni), potem narty. A przez cały ten czas główną moją pasją są Tatry i wędrówki po nich. Tam odpoczywam prawdziwie! Dlatego po 2 miesiącach biegania przebiegłem bez większych problemów pierwszy maraton w 2003 roku. Obecnie mam 45 maratonów ukończonych, 2 biegi Rzeźnika, jedną „setkę”. Cztery starty w maratonach za granicą. Koral Maraton biegam od pierwszej edycji!

Ładny bardzo jest Kraków, bardzo lubię to miasto, ale mieszkać na stałe nie jest tu łatwo – raz na jakiś czas warto (trzeba i należy!) wyjechać poza – na wieś, w góry itp.

Motto: „Nigdy nie narzekaj na co pozwoliłeś”

Biegam, bo… kiedyś zacząłem biegać! I tak już zostało. I to mnie cieszy!”

Festiwal Biegowy to… największe święto biegania w Polsce!”