Bieg 7 Dolin 100 km: Ultrasi już na trasie [WIDEO, WYNIKI NA ŻYWO]


Nastroje przed ósmym już Biegiem 7 Dolin 100 km nie wskazywały na to, co czeka uczestników, tego kultowego biegu. Dominował uśmiech, radość i optymistyczne podejście do wyników. Wystartowało dokładnie 670 zawodników i zawodniczek.

- Teraz jeszcze wszyscy są optymistami. Ja również. Chcę wypaść jak najlepiej, chociaż to przecież 100 km i trudno przewidzieć, co się będzie działo. Nasze oczekiwania zostaną zweryfikowane na trasie. Wczoraj jeszcze odczuwałem lekki stres, ale dzisiaj jest już tylko adrenalina i gotowość startowa - mówił jeden z uczestników biegu

- Wszyscy jesteśmy w bojowym nastroju, a pod koniec wiadomo, że nie wiadomo, jak będzie. Wiem, czego się spodziewać. Startuję już szósty raz. Pięć edycji Biegu 7 Dolin udało mi się zakończyć z sukcesem. Tym bardziej ostrożnie wypowiadam się o oczekiwaniach i nadziejach. Przede wszystkim chcę ten bieg zaliczyć. Będzie albo umieranie albo zadowolenie - mówił Jan Skakluk z Legionowa

Na zadowolenie z biegu nastawia się również mocna stawka zawodników, wśród których wystartowali m.in. Magda Łączak, która trzykrotnie triumfowała w Krynicy, Ewa Majer, która dała się poznać jako groźna rywalka także dla panów, Bartek Gorczyca, który wygrywał krótszą wersję biegu, Paweł Dybek, który jeszcze niedawno walczył z kontuzją, ale zdecydował się wrócić na krynicki bieg z 17-godzinnym limitem.

Po raz pierwszy z Biegiem 7 Dolin mierzy się mistrz Węgier na 100 km, autor nieficjalnego, najlepszego wyniku na świecie Gabor Muhari.

O 3.00 rano na deptaku w Krynicy dopisywały i nastroje i warunki pogodowe. Na starcie było pogodnie.

- Życzymy powodzenia i czekamy na Was wszystkich najpóźniej za 17 godzin”- mówiła Anna Czerwińska prezes Fundacji Festiwal Biegów, która mimo wczesnej pory chciała osobiście dodać otuchy startującym.

Uczestnicy krynickiej setki na trasie mierzą się premierowo z trasą Pucharu Przehyby, na odcinku z Rytra - Schronisko PTTK na Przehybie (ok. 9 km, +700m). Na najlepszych czekają nagrody w wysokości 1000 zł. 

Od godz. 6:30 w Rytrze startować będą uczestnicy TAURON Ultramaratonu 64 km. O 12:00 wystartuje Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin 34 km. Jako ostatni na górską trasę wybiegną uczestnicy Cechini Muszyna Runek Run 17 km.

Wszystkie cztery biegi tworzą od tego roku Wyszehradzki Ultramaraton im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Patronat honorowy nad Wyszehradzkim Ultramaratonem objęli Marszałek Sejmu RP p. Marek Kuchciński oraz Marszałek Senatu RP. p. Stanisław Karczewski.

Wyniki na żywo: TUTAJ

red.  

Polecamy również:


Podziel się: