Bieg 7 Dolin – ponad 3,3 tys. uczestników gotowych na start!


Opublikowane w pt., 06/09/2019 - 21:30

Główna krynicka pijalnia wód w piątkowy wieczór o 19:00 szczelnie wypełniła się górskimi biegaczami, którzy przybyli na odprawę przed Biegiem 7 Dolin. Wielu z nich to ultrasi z koronnego dystansu Biegu 7 Dolin na 100 km, biegu na 64 km, a także uczestników dystansów 117 i 80 km, będących tegorocznymi nowościami. Pozostali pobiegną jutro w biegu VisegRun with Interreg PL-SK na dystansie 35 km, ze startem w słowackim Mniszku nad Popradem.

Przedstawiciele organizatorów bardzo szczegółowo omówili całą trasę. Największe znaczenie miało to dla festiwalowych debiutantów, a także tych zawodników, którzy postanowili się „wydłużyć” w stosunku do poprzednich startów i nie znają jej części. Opisane zostały podbiegi, zbiegi, kolory szlaków, położenie przepaków i punktów odżywczych.

Sędzia lekkoatletyczny odpowiedzialny za przebieg jutrzejszych zawodów przypomniał limity obowiązujące na poszczególnych punktach pomiarowych i na mecie, a także wspomniał o kontroli antydopingowej, która już od kilku lat jest prowadzona na Festiwalu Biegowym.

Tegoroczną nowością jest brak jednorazowych plastikowych kubków na punktach odżywczych – ukłon w kierunku ochrony środowiska. Zawodnicy w wyposażeniu obowiązkowym mają więc własne naczynie na napoje.

Wśród uczestników najdłuższych biegów jest wielu porywających się na taki dystans po raz pierwszy. Należy do nich Sebastian Sójka. – Rok temu biegłem 64 km, a teraz zwiększam kilometraż i stąd pomysł na setkę – przyznał. – Trochę się boję, ale to taki lekki strach, który powinien mobilizować. Dobrze byłoby skończyć w około 14 godzin, żeby zdążyć przed zapowiadanym deszczem.

Niektórzy inni biegali już w życiu dłuższe dystanse, lecz debiutują na Festiwalu Biegowym. Należy do nich Beata Lange. – Jestem tu pierwszy raz i chcę wyczuć teren – powiedziała ze śmiechem – i dlatego 64 km to taki dystans w sam raz. Nieśmiało marzę o miejscu w pierwszej dziesiątce.

Ja się przepisałem na niedzielny Runek Run, a jutro pomagam Beacie – dodał towarzyszący jej Jarek Swoboda. Też jestem pierwszy raz w Krynicy i razem się zapisaliśmy na biegi.

Biegi na 117 i 100 km startują z krynickiego deptaka o 2:00 w nocy, 80 i 64 km z Rytra (odpowiednio o 4:00 i 6:30 rano), natomiast 35 km z Mniszka o 11:30. Wszystkim góralom życzymy powodzenia!

KW


Partnerzy Biegu VisegRun with Interreg PL-SK / VisegRun with Interreg PL-SK partners / Partneri Behu VisegRun with Interreg PL-SK:

  

  


Projekt jest dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki / The project is funded by International Visegrad Fund:

The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce