Bieg Młodzieży i Kibiców


Bieg na Deptaku krynickim dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń wiekowych).


Trasa: 600m

Trasa płaska, o nawierzchni asfaltowej i płytkami chodnikowymi


Start: 13 września 2020 r., godz. 14:00, Bulwary Dietla

  • 2 serie dla osób pełnoletnich

Meta: Deptak (brama nr 1)


REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY: NIEBAWEM


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


Łącki Bank Spółdzielczy to jedna z najstarszych spółdzielczych instytucji bankowych na Sądecczyźnie. Pierwsze Walne Zebranie zorganizowane przez grono działaczy i obywateli, którzy zadeklarowali przystąpienie do spółdzielni odbyło się 28 stycznia 1900 roku – powołano Spółkę Oszczędności i Pożyczek w Łącku. 
Łącki Bank Spółdzielczy aktywnie włączył się w tworzenie Banku Unii Gospodarczej w Warszawie, banku zrzeszającego, w którym pozostał aż do 2002 roku. W 2002 roku w wyniku połączenia 6 banków zrzeszających powstał Bank Polskiej Spółdzielczości – BPS S.A. Przynależność do Zrzeszenia miała na celu poprawę jakości świadczonych usług, bezpieczeństwa oraz korzystania z nowoczesnych rozwiązań będących poza zasięgiem finansowym lokalnego banku spółdzielczego.

Łącki Bank Spółdzielczy posiada łącznie 45 placówek i punktów obsługi w regionie swojego działania (woj. małopolskie). Posiada, podobnie jak większość BS-ów, własną sieć 22 bankomatów. Co ciekawe, kilka z nich to tzw. Bankomat Drive-y, do których Klienci mogą podjechać autem i korzystać bez wysiadania z samochodu. W ostatnim czasie Bank zainwestował także w bankomaty recyklingowe z wpłatomatem on-line, umożliwiając tym samym 24-godzinną obsługę Klienta w tzw. strefach samoobsługowych.
Wszystkie placówki i bankomaty są wyposażane w czytniki biometryczne, w ramach systemu Novum eNBio opartego o technologię Palm Secure (biometria dłoni). To kolejny Bank Spółdzielczy, który wdraża we wszystkich obszarach obsługi Klienta technologię biometryczną. Oprócz obsługi Klienta w placówkach i bankomatach czytniki Palm Vein pojawiły się już także na stanowiskach pracowników, którzy uprawnienia i dostęp do systemów finansowo- księgowych Banku także uzyskają z wykorzystaniem metody biometrii dłoni.

Gmina Łącko - zwana „stolicą kwitnących sadów” leżą­cy na pograniczu trzech krain geograficz­nych: Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Gorców. Swoistą oś symetrii stanowi malow­nicza dolina Dunajca, będąca końcowym czło­nem tzw. „zielonego przełomu" rzeki (między Krościenkiem a Kadczą). Gmina uważana jest za kolebkę małopolskiego sadownictwa. Słynie głównie z dorodnych sadów śliwkowych, jabłkowych i wiśniowych jak również czarnej porzeczki. Na wiosnę, gdy nadchodzi moment ich rozkwitu cała okolica zamienia się w krainę urzekającą swoim pięknem.
18 października 2005 roku Jabłka Łąckie zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych . Wyrazisty smak i zapach jabłka łąckie zawdzięczają mikroklimatowi Kotliny Łąckiej. Większość owoców uzyskiwanych w rejonie Łącka cechuje się wyjątkową soczystością i aromatem. Kształt owoców zależy od poszczególnej odmiany.

Ziemia Łącka zatopiona w sadach i przepasana wstęgą Dunajca to miejsce udanego wypoczynku przez cały rok. Na terenie gminy Łącko, na turystów pragnących odpocząć i poznać walory przyrodnicze, czekają liczne, zachęcające do spacerów, znakowane i nie znakowane szlaki górskie. Pokonanie ich w słoneczny dzień pozwoli cieszyć oczy wspaniałą panoramą Beskidów, Pienin i Tatr, a także podziwiać w dole zagospodarowanie Kotliny Łącka, Kotliny Zabrzeży i wijący się Dunajec.
Gmina Łącko oferuje więc wycieczki piesze, konne i rowerowe malowniczymi szlakami Beskidu Sądeckiego, Wyspowego i Gorców, w trakcie których podziwiać można nie tylko urokliwe krajobrazy, ale zapoznać się z tradycyjną sztuką i kulturą.

Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” Sp. z o.o - działa na rynku od 2003 roku, natomiast w kwietniu 2006 roku uzyskała status wstępnego uznania. Początkowo w skład Grupy wchodziło 17 członków, przy czym jeden z nich to osoba prawna - Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa - Brzezna Sp. z o.o. z siedzibą w Brzeznej, pozostałe zaś to osoby fizyczne. Obecnie Spółka liczy już 63 udziałowców. 
Aktualnie posiada 39 komór chłodniczych z kontrolowaną atmosferą, dzięki czemu owoce zachowują swoje walory zarówno odżywcze, jak i smakowe. Komory mieszczą 7000 ton owoców. Do każdej z nich wchodzi ok. 180 ton jabłek.
To co charakteryzuje Grupę, to wysokiej klasy produkt co potwierdzają regularne badania prowadzone przez niezależne instytucje oraz certyfikaty Global G.A.P. i HACCP.

Przetwórnia została wyposażona w najnowocześniejsze dostępne urządzenia do produkcji koncentratów, sterowane automatycznie. Pozwala to na uzyskanie zdolności produkcyjnej na poziomie 400 ton na dobę jabłek i 200 ton na dobę owoców miękkich.
Aktualnie wdrożona jest również produkcja soków mętnych. Z racji sposobu przerobu owoców oraz braku dodawania środków konserwujących wyrób ten można zaliczyć jako klasę premium na spożywczym rynku zbytu.

Od 2008 roku są członkami Zrzeszenia Sądeckich Sadowników „Jabłko Sądeckie” Sp. z o. o., które to promuje nasze piękne owoce w dużych sieciach sklepowych, jak TESCO i BIEDRONKA. W ofercie posiadają jabłka, gruszki w pełnej gamie odmianowej, jak również owoce sezonowe. Zrzeszenie Sądeckich Sadowników "Jabłko Sądeckie" Spółka z o.o. jest głównym dystrybutorem "Jabłka Łąckiego", które to jabłko dnia 4 listopada 2010 zostało wpisane na unijną listę chronionych geograficznie produktów rolnych i środków spożywczych


kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce