Bieg "1 km dalej od cukrzycy"


Bieg sprinterski na terenie deptaka krynickiego, wspierający profilaktykę cukrzycy, realizowany przy współpracy Towarzystwem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. 

Limit uczestników: 250 osób

OBOSTRZENIA SANITARNE DLA UCZESTNIKÓW - patrz REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY (poniżej).


Trasa: 1 km

Trasa płaska, pokryta asfaltem i płytą chodnikową, prowadząca Bulwarami Dietla do bramy nr 2, gdzie następuje nawrót do bramy nr 1


Start: 4 października 2020 r., u zbiegu ul. Nowotarskiego i Bulwarów Dietla, start od godz. 13:15

Zawodnicy startują interwałowo po 2-5 zawodników co 5 sekund z wyznaczonych miejsc (korytarzy startowych) wg kolejności ustalonej przez organizatora.

  • SERIA 1 - 13-17 lat - godz. 13:15
  • SERIA 2 - 18 lat i więcej: mężczyźni - godz. 13:35
  • SERIA 3 - 18 lat i więcej: kobiety - godz. 13:55

Zawodnicy będą klasyfikowani wg czasu netto, do wyników liczony jest indywidualny czas przebycia trasy przez zawodnika.

W przypadku możliwości startu wspólnego taki start zostanie zorganizowany i przekazany do wiadomości startujących, wtedy klasyfikacja prowadzona będą wg czasu brutto (od wystrzału startera do przekroczenia linii mety).


Meta: Deptak w Krynicy-Zdroju

Limit trasy: 10'


Klasyfikacje: 

  • młodzieżowa mężczyzn: 13-17 lat
  • młodzieżowa kobiet: 13-17 lat
  • generalna mężczyzn (18+)
  • generalna kobiet​ (18+)

REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY: POBIERZ (aktualizacja 1.09.2020)


​Partner konkurencji

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. To największa organizacja udzielająca pomocy pacjentom chorym na cukrzycę, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Corocznie w turnusach rehabilitacyjnych oraz warsztatach edukacyjnych bierze udział 400 uczestników z całej Polski.

Towarzystwo prowadzi 3 ogólnopolskie programy stypendialne dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzyce typu I. W licznych programach i akcjach promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną, wspierając profilaktykę rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu 2. Pomoc psychologiczna i edukacyjna dla pacjentów oraz ich rodzin od wielu lat stanowi istotę działań Towarzystwa.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL - dobra strona cukrzycy.


kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce