Bieg "1 km dalej od cukrzycy"


Bieg sprinterski na terenie deptaka krynickiego, wspierający profilaktykę cukrzycy, realizowany przy współpracy Towarzystwem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. 


Trasa: 1 km

Trasa płaska, pokryta asfaltem i płytą chodnikową, prowadząca Bulwarami Dietla do bramy nr 2, gdzie następuje nawrót do bramy nr 1


Start: 13 września 2020 r., u zbiegu ul. Nowotarskiego i Bulwarów Dietla, start od godz. 13:00


Meta: Deptak w Krynicy-Zdroju


Klasyfikacje: 

  • młodzieżowa: 13-14, 15-16, 17 lat
  • generalna mężczyzn (18+)
  • generalna kobiet​ (18+)

REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY: NIEBAWEM


​Partner konkurencji

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. To największa organizacja udzielająca pomocy pacjentom chorym na cukrzycę, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Corocznie w turnusach rehabilitacyjnych oraz warsztatach edukacyjnych bierze udział 400 uczestników z całej Polski.

Towarzystwo prowadzi 3 ogólnopolskie programy stypendialne dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzyce typu I. W licznych programach i akcjach promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną, wspierając profilaktykę rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu 2. Pomoc psychologiczna i edukacyjna dla pacjentów oraz ich rodzin od wielu lat stanowi istotę działań Towarzystwa.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL - dobra strona cukrzycy.


kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce