Bieg Niepodległości w Gdyni: 6648 osób na starcie!

Opublikowane w śr., 12/11/2014 - 12:08

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwana organizatorów z GOSiR. Jeszce nigdy nie biegało tu tyle osób.

- Cieszy nas tak ogromne zainteresowanie wszelkimi formami aktywności fizycznej – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. – Z każdym rokiem w Gdyni przybywa miłośników zdrowego stylu życia, co widać nie tylko podczas czterech biegów GPX, lecz także licznych darmowych treningów organizowanych w ramach Gdyńskiego Poruszenia – dodaje.

Jak przystało na bieg z okazji 11 listopada, na mecie jako pierwsi zameldowali się Polacy. Najszybszymi okazali się Marta Krawczyńska oraz Łukasz Kujawski. Pokonanie 10-kilometrowej trasy zajęło im odpowiednio 34:48 i 30:13. Tuż za liderami uplasowali się Kamila Pobłocka i Martyna Adamczyk oraz Emil Dobrowolski i Marek Kowalski.

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Bieg Niepodległości zwieńczył tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Dla biegaczy, którzy wystartowali po raz czwarty w tym roku pokonali dystans 10 km, bieg miał wymiar szczególny. Bo był okazją do zdobycia czwartego medalu GPX. Wyjątkowego, bo układającego się wraz z pozostałymi krążkami w model jednego z najbardziej znanych gdyńskich okrętów - Daru Pomorza. Do trzech żagli we wtorek dołączył ostatni element – kadłub, tworząc unikatową figurkę okrętu, który zacumowany jest kilkadziesiąt metrów od zwyczajowej linii startu/mety.