Bieg Przebierańców – tu liczy się tylko kreatywność!


Opublikowane w śr., 08/08/2018 - 08:52

W bogatej ofercie 9. TAURON Festiwalu Biegowego są konkurencje, w których należy wykazać się szybkością lub wytrzymałością. Czasami decyduje umiejętność zbiegania, innym razem zdolność szybkiej regeneracji albo pracy zespołowej. Jest też jedna konkurencja, w której te wszystkie cechy... nie mają kompletnie znaczenia.

Bieg Przebierańców to najbarwniejsze wydarzenie na krynickim deptaku. Przyciąga zarówno tych, którzy biegają rekreacyjnie, ścigaczy szukających odskoczni od szybkiego biegania, jak i kibiców, którzy przychodzą popatrzeć na to barwne widowisko.

Najwytrwalsi przygotowują się do biegu już kilka miesięcy wcześniej, wymyślając i kompletując wyszukane przebrania. Inni decydują się na start spontanicznie, zakładając na siebie cokolwiek zabawnego, byle stać się częścią kolorowego pochodu. To z tej pierwszej grupy co roku są wyłaniani zwycięzcy w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. To klasyfikacja nietypowa, bo jedyna przeprowadzana bez podziału na wiek i płeć. Tutaj liczy się tylko kreatywność.

Co roku kostiumy są coraz bardziej wyszukane i pomysłowe a ich twórcy poświęcają na przygotowania coraz więcej czasu. Co ciekawe, przodują tutaj panie. W poprzedniej edycji biegu zwyciężyła zawodniczka przebrana za C-3PO z Gwiezdnych Wojen, wcześniej furorę zrobiła „Dama ze złą suczką”, wyglądająca jak żywa wersja obrazu Leonarda da Vinci, z jedną drobną różnicą – zamiast gronostaja towarzyszył jej mały (i zły) piesek.

Wśród przebierańców drużynowych od lat niemal niepodzielnie króluje ten sam zespół. W ciągu czterech lat tylko raz oddał pierwsze miejsce ekipie, która w minionej edycji stanęła na drugim stopniu podium. Rywalizacja jest więc zacięta. Zwycięska ekipa na deptaku pojawiła się jako mieszkańcy Krainy Oz: Dorotka, Strach na Wróble, Blaszany Drwal, Tchórzliwy Lew i piesek Toto. O włos wygrała z silną grupą kominiarzy. A konkurencja była naprawdę spora: do walki o nagrody stanęli między innymi Iniemamocni jak żywi oraz Baltazar Gąbka ze swoją świtą i… krakowskim Lajkonikiem.

Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale gra warta świeczki. Bieg Przebierańców to jedyna tak duża impreza skupiająca wyłącznie zawodników w przebraniach. Warto stać się jej częścią i popuścić wodze fantazji. Superbohater? A może jakieś groźne zwierzę, postać z kreskówki, potwór, postać historyczna albo… jakiś przedmiot? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Bieg Przebierańców wystartuje w sobotę 8 września o 14:30. Jego uczestnicy pokonają 600 metrów po deptaku, biegiem lub marszem. Udział w zabawie jest darmowy!

KM


Polecamy również:


Podziel się: