Biegaj i baw się w Krynicy


Opublikowane w czw., 08/08/2013 - 14:07

Nie samą rywalizacją sportową będą żyli uczestnicy IV Festiwalu Biegowego w Krynicy (6-8 września). Dla wszystkich zawodników i kibiców organizatorzy przygotowaliśmy bogaty program kulturalny i około sportowy. Supergwiazdą muzyczną Festiwalu będzie Budka Suflera.  

Koncert Budki Suflera

Grupa Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipki to legenda polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w 1974 r. w Lublinie i działa do dziś w wielokrotnie zmienianym składzie. Na swoim koncie ma 15 albumów studyjnych, 5 albumów koncertowych oraz 14 kompilacji i wydań specjalnych swoich płyt. Największe przeboje grupy to ?Jolka, Jolka Pamiętasz?, ?Takie Tango? czy ?Piąty Bieg?.  Te i inne piosenki z pewnością wybrzmią na krynickim Deptaku. Koncert Budki Suflera zaplanowano na sobotę 7 września na godz. 21:00.

Na festiwalowej scenie pojawią się też laureaci Międzynarodowego Konkursu ?Muzyczna Parasolka? z Ukrainy.

Piknik Europejski i potrawy regionalne

Podczas Festiwalu będzie się odbywał Małopolski Piknik Europejski. Będzie można zagrać w mini golfa i piłkarzyki, ułożyć ?mega puzzle? oraz wygrać cenne nagrody w konkursach plastycznych i sprawnościowych. W Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich będzie można dowiedzieć się o działaniach UE w obszarze sportu, choć nie tylko. Cenne informacje i materiały uzyskają tu także obecni i przyszli przedsiębiorcy czy studenci.

Na Jarmarku Powiatu Nowosądeckiego będzie można z kolei zasmakować potraw regionalnych. Sądecczyzna słynie z wyśmienitego jedzenia i gościnności i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i uzyska od sądeckich gospodyń przepis na ulubiony smakołyk. Degustacjom towarzyszyły będą występy regionalnych kół gospodyń wiejskich ze scenkami z życia sądeckiej wsi.       

Zbieraj kilometry i pomagaj

W festiwalowym miasteczku stanie strefa marki T-Mobile, dla której Festiwal Biegowy będzie kolejnym etapem akcji ?Pomoc Mierzona Kilometrami?. Do zbierania kilometrów, które zostaną później zamienione na pieniądze i przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji TVN, w Krynicy zachęcać będą ambasadorzy akcji. Kto to będzie? Ujawnimy niebawem.

Festiwalowa Strefa Dziecka

Wreszcie przez cały czas działać będzie festiwalowa Strefa Dziecka. Wraz z rodzicami milusińscy będą mogli m.in. zagrać w ponad 20 różnych gier planszowych, zobaczyć jak, działa tajemnicza tabletowa kostka, wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, zmierzyć się w wyścigach na torze do gry w kapsle czy stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z Festiwalu przy użyciu zestawów kreatywnych.

Targi i dyskusje

Wreszcie na uczestników Festiwalu czekać będą targi EXPO, w których udział zapowiedziało już 55 marek, a także goście Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze, m.in. prof. Grzegorz Kołodko i mistrzyni biegów górskich Izabela Zatorska.

Polecamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce