Biegi Małopolski – o start zapytaj swojego nauczyciela

 

Biegi Małopolski – o start zapytaj swojego nauczyciela


Opublikowane w ndz., 12/05/2019 - 12:06

Biegi Małopolski tradycyjnie gromadzą uczniów z terenu województwa, którzy oficjalnie reprezentują w Krynicy swoje placówki. Dla wielu jest to pierwsza poważna lekcja jak cieszyć się z wygranej i szanować zasady fair play.

Takiego przekroju emocji nie zobaczymy gdzie indziej. Tu radość miesza się ze łzami, a pasjonujące pojedynki trwają do ostatnich metrów. Nie potrzeba „szkiełka i oka”, żeby dostrzec zapał w młodych biegaczach. Kto wie może w przyszłości ktoś z nich zostanie gwiazdą największych mityngów?

- To był mój najlepszy bieg. Początkowo biegłem na końcu i dopiero z czasem wyszedłem na prowadzenie. Pierwszego chłopaka dogoniłem tuż przed metą. Emocje były super! - mówił rok temu za metą Damian, uczeń 7 klasy SP w Rdziostowie.

Do pokonania młodzież ma 600-metrową trasę z Bulwarów Dietla na krynicki deptak, aż do głównej mety, którą przekraczać będą też uczestnicy Koral Maratonu czy Biegu 7 Dolin. Rozegrywane są biegi eliminacyjne i finały, a do decydujących serii awansuje po 25 najszybszych dziewcząt i chłopców. Klasyfikacja prowadzona jest wśród szkół podstawowych (1-3) i (4-6) oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Ubiegłoroczna edycja biegu była szczególna, gdyż nawiązywała do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W blisko 30 seriach wzięło udział 1500 adeptów biegania! Ale i w tym roku zapowiada się nie mniejsza frekwencja – zapisy tradycyjnie prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego współpracujący z Fundacją „Festiwal Biegów”. Szkoły nie współpracujące dotąd z krynickimi organizatorami, a pragnące przystąpić do rywalizacji, prosimy o kontakt z biurem organizacyjnym imprezy.

Biegi Małopolski otworzą 10. TAURON Festiwal Biegowy. Początek eliminacji 6 września o godz. 13:00. Finały rozegrane zostaną dwie i pół godziny później. Zapisy trwają.

Patronat honorowy: 

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce