Biegi Uliczne - poszukaj maksymalnych prędkości!

 

Biegi Uliczne - poszukaj maksymalnych prędkości!


Opublikowane w wt., 24/10/2017 - 11:39

Podczas Festiwalu Biegowego można pobiec na dystansach 5 do 42,195 km. Trasy biegów wytyczyliśmy wokół Krynicy-Zdroju, a uczestnicy odwiedzają m.in. Muszynę i Tylicz.

Rodzinny Bieg Nocny na 5 km to propozycja dla całych rodzin - tu liczy się wynik drużynowy, a w każdym zespół liczy troje biegaczy. Stawką są nagrody finansowe! Rywalizacja toczy się także w kategorii open - najlepsi otrzymują nagrody rzeczowe. Trasa biegu jest łatwa - prowadzi w okolice stacji narciarskiej Słotwiny, gdzie biegacze zawracają. 

Bieg Nocny na 7 km, czyli dłuższy dystans z nocnych biegów ulicznych PKO Festiwalu Biegowego, jest bardziej wymagający - po płaskim kilometrze biegaczy czeka długi podbieg. Po 3,5 km następuje nawrót i ta sama trasą biegacze wracają do mety na Deptaku Krynickim. 

Życiowa Dziesiątka to najszybszy bieg na 10 km w Polsce! Rekordy trasy są lepsze o około minutę od kolejnej imprezy w biegowym kalendarzu. Zwycięzcy poszczególnych edycji cztery razy schodzili poniżej 28 minut, a trzy poniżej 29 minut! Jak to możliwe? Łagodnie opadającej trasy sprzyja biciu życiowych rekordów. Bieg na 10 km (posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki) startuje z deptaka w Krynicy, a meta zlokalizowana jest w Muszynie (ta gmina jest współorganizatorem biegu). Różnica poziomów między początkiem a końcem to 128 metrów.

Pętla Krynicka - bieg na 15 km inauguruje uliczne zmagania Festiwalu Biegowego. Zawodnicy biegną z Krynicy do Tylicza, gdzie zawracają. Dwa razy wbiegają na przełęcz Roma (705 m n.p.m.). To doskonały test dla tych, którzy nie są jeszcze pewni, czy są w stanie przebiec maraton.  

Półmaraton to jedna z najmłodszych konkurencji Festiwalu, ale posiadająca... dwie trasy. W 2018 roku uczestnicy znów będą startować i finiszować na deptaku w Krynicy. Trasa najpierw opada, by w środku znów się wznosić (z najwyższym punktem 705m n.p.m.), ale ostatnie 4 km prowadzą juz z górki do Krynicy. Festiwalowy półmaraton wciąż czek na polskiego zwycięzcę i zwyciężczynię. Do tej pory wygrywali biegacze z Kenii. Raz na najwyższym stopniu podium stanęła Mołdawianka, olimpijka z Rio de Janeiro Lilia Fiskowicz. Jedyną Polką w czołowej trójce była Olga Mazuronak w 2014 roku. Najlepszy czas wśród mężczyzn uzyskali Moses Komon - 1:04.06, a wśród kobiet Rebecca Korir - 1:15.48.

Koral Maraton, czyli bieg na dystansie 42,195 km to jedna z pięciu konkurencji, które rozgrywane są od początku Festiwalu Biegowego, czyli od 2010 roku. W tym roku przygotowaliśmy nową, szybszą trasę biegu. Nadal start i meta będą w Krynicy, a biegacze pobiegną znów w kierunku Muszyny, ale tym razem nie skręcą w prawo, tylko pobiegną prosto aż do miejscowości Andrzejówka, gdzie zawrócą i będą biec do Tylicza. Tam będzie czekało ich jedyne duże wzniesienie, czyli przełęcz Roma (nieco ponad 700 m n.p.m.). Stamtąd zbiegną do Krynicy. W historii konkurencji tylko dwóch Polaków stanęło na najwyższym stopniu podium - Grzegorz Czyż (2011) i Rafał Czarnecki (2016). Rekord trasy należy do Kenijczyka Biwota Kipkorira - 2:23.53. 

9. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 8-10 września. 

Pełny program imprezy: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

Zapraszamy!

Fundacja “Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce