Biegowe ¡Vamos! znad morza Wojciech Pekrul, nowy Ambasador Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 30/01/2019 - 23:53

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś nowy Ambasador Festiwalu Biegów – Wojciech Pekrul.

Wojtek jest gdańszczaninem, pracuje w branży IT, jednak od najmłodszych lat jest związany ze sportem. – Od 11 roku życia gram w piłkę nożna na różnych szczeblach rozgrywek, co ukształtowało we mnie umiejętność pracy zespołowej i poczucie odpowiedzialności za partnerów – mówi. – Zawsze starałem się być aktywny również poza boiskiem: bieganie, rower i siłownia były moją codziennością, dlatego od dwóch lat startuję w biegach długodystansowych, a najbliższy sezon będzie moim drugim triathlonowym.

Biega od początku przygody ze sportem, bo w futbolu bieganie to nieodłączny element przygotowań. – Od paru lat biegam również samodzielnie, a od dwóch startuję w zawodach – dodaje.

Bieganie jest dla Wojtka nieodłącznym elementem codzienności. – Pozwala mi stawiać przed sobą kolejne cele – wyjaśnia.

Rekordy życiowe nowego Ambasadora są następujące:

  • 5 km - 20:08
  • 10 km - 44:23
  • Triathlon 1/8 IM – 1:18:00

Biegowe motto Wojtka jest najkrótsze z możliwych, przez to wymowne i dynamiczne: ¡Vamos! (hiszp. Naprzód!).

Festiwal Biegowy to wspaniała impreza, w której każdy biegacz znajdzie coś dla siebie: biegi uliczne, biegi górskie, biegi ultra, biegi dla dzieci. – To sprawia, że podczas Festiwalu można spotkać wielu wspaniałych ludzi i zdobyć nieocenione doświadczenie – mówi Wojtek Pekrul.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce