Blisko, bliziutko... Biegaj z nami w Krynicy! [REJESTRACJA]


Opublikowane w ndz., 11/08/2019 - 12:10

Bogaty i zróżnicowany program sportowy, koncerty, spotkania z gwiazdami, ponad 650 tys. zł i samochód osobowy w nagrodach i – wszystko na to wskazuje – rekordowa frekwencja. 10. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju zaprasza na biegowe urodziny roku!

Na wyścigi, dla zdrowia i zabawy

TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce. W ciągu trzech dni rozgrywanych jest tu 30 biegów i marszów nordic walking na trasach ulicznych i górskich o łącznej długości ponad 300 km. – W programie imprezy coś dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i doświadczeni biegacze, Ci biegający rekreacyjnie i zawodowcy ścigający się o nagrody, indywidualiści i drużyny, młodzi i starsi, całe rodziny! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, aktywny biegacz.

Katalog biegów ulicznych w Krynicy-Zdroju otwiera najszybszy bieg na 10 km w kraju - Życiowa Dziesiątka, rozgrywana w randze Mistrzostw Polski Masters.

Można też pobiec na 15 km czy półmaraton. Królewskim dystansem imprezy w uzdrowisku jest Koral Maraton. Z kolei konkurencje górskie to dystanse od 2,6 km na wskroś alpejskiej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 22 km Runek Run - biegu górskiego o Puchar Strzelców Podhalańskich po kultowy Bieg 7 Dolin 35/64/100 km. Urodzinową nowością w programie są biegi na 80 i 117 km, z premierowym dla Festiwalu odcinkiem trasy między Rogaczem a Rytrem.

Biegowym harpaganom dedykowana jest festiwalowa etapówka - Brubeck Iron Run, którą wydłużono w tym roku do 100 mil (160 km). Przez 3 dni uczestnicy wystartują aż 9 razy w górach i na ulicy o różnych porach dnia. Prócz rywali, biegacze zmagają się tu z samym sobą - ze zmęczeniem, sennością. – Czasu na regenerację jest mało, bo kolejne biegi startują w kilkugodzinnych odstępach. A jeszcze trzeba się zmieścić w ostrych limitach czasowych… – wskazuje Zygmunt Berdychowski, który w 2015 r. sam ukończył tę morderczą konkurencję.

W programie sportowym Festiwalu są też konkurencje klasyczne (Krynicka Mila), biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie), Lamberg Bieg Kobiet, biegi dla dzieci i młodzieży (od 300m do 1 km) i propozycje dla całych familii - Rodzinny Bieg Nocny 5 km czy Sztafeta Deptaka. Z kolei miłośnicy marszów nordyckich ścigają się o medale Mistrzostw Polski w nordic walking, a w marszu „Przegoń Zawał” wspierają profilaktykę chorób układu krwionośnego.

Meta biegu to... dopiero początek atrakcji!

Dla uczestników dziesiątej edycji TAURON Festiwalu Biegowego kryniccy organizatorzy przygotowują okazałe nagrody o rekordowej wartości ponad 650 tys. zł. Najwyższe nagrody otrzymają Ci zawodnicy, którzy wzniosą się na - nomen omen - wyżyny swoich umiejętności i pobiją polski rekord trasy Życiowej Dziesiątki (premia 10 tys. zł) oraz rekordy trasy Biegu 7 Dolin 100 km (15 tys. zł premii – w sumie 40 tys. zł za zwycięstwo i rekordowy bieg w tej konkurencji). W sumie blisko pół miliona złotych zostanie wypłaconych w gotówce!

Prawie pół miliona w gotówce i auto! Nagrody 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą wyjątkowe, jubileuszowe medale, a na uczestników najtrudniejszych konkurencji - pamiątkowe koszulki finiszera!

KOSZULKI FINISZERA dla najwytrwalszych uczestników 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Zobacz projekty!

Festiwal Biegów to nie tylko biegi w Krynicy. Na dziesięciolecie pamiątkowa koszulka! [ZAMÓWIENIA, ROZMIARÓWKA]

Specjalnie na jubileusz Festiwalu, wspólnie z marką Power Canvas, stworzyliśmy wyjątkowe kolekcje ubrań "Kocham biegać w Polsce" i "Kocham biegać na Festiwalu Biegowym"!

To nie koniec nagród, bo jeden z uczestników Festiwalu odjedzie do domu nowiutkim samochodem! Nagrodę ufundował wieloletni sponsor nagrody - Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” z Nowego Sącza. – Biegacze sami zapracują sobie tę nagrodę, co oczywiście służy propagowaniu idei biegania. Bardzo nas to cieszy, bo dyscyplina zdobywa kolejne rzesze zwolenników – mówi Mariusz Jurek, Dyrektor Generalny PPL Koral.

Dwa buty zamień na cztery kółka! Oto główna nagroda 10. Festiwalu Biegowego!

TAURON Festiwal Biegowy to także bogaty program imprez towarzyszących - koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. W ubiegłych latach Krynicę odwiedzili m.in. ś.p. Irena Szewińska, Angelika Cichocka, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Oktawia Nowacka, Denis Urubko, Marcin Lewandowski, Adam Korol czy trener Bogdan Wenta. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. Joanna Jóźwik – medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 800m czy Wanda Panfil – legenda polskiego maratonu, mistrzyni świata w maratonie z 1991 r.. Z kolei na krynickiej scenie - jak na festiwal przystało – zagra m.in. Gooral (słynny przebój „Karcmarecka”)

Kurs na rekord! Przyłącz się!

W 2018 r. w Krynicy pakiety startowe TAURON Festiwalu Biegowego odebrało 8,6 tys. osób z Polski i zagranicy, co jest rekordem frekwencji Festiwalu. Zapisy do dziesiątej edycji wskazują, że wynik ten może zostać poprawiony! Na mniej niż miesiąc przed startem lista zgłoszeń jubileuszowej edycji Festiwalu obejmuje już ponad 9,3 tys. osób! Spodziewamy się, że od 6 do 8 września w krynickich biegach i marszach wystartuje ponad 10 tys. osób!

Zgłoszenia przyjmowane są w portalu www.festiwalbiegowy.pl. Zapisy są otwarte, co oznacza brak limitów czy losowania uczestników festiwalowych konkurencjach – także w biegach górskich i ultra! Aby pobiec w Krynicy-Zdroju wystarczy zapisać się online lub w biurze zawodów, wnieść opłatę startową i… stanąć na starcie!

Od zawsze na Festiwalu Biegowym w Krynicy? Zgłoś się do Nas - szykujemy niespodzianki! [FORMULARZ ONLINE]

Dokończenia, a także aktualizację zgłoszenia (jeśli np. chcemy zmienić wybrane wcześniej biegi) umożliwia Profil Uczestnika Festiwalu Biegowego. Logując się do niego możemy szybko i bezkosztowo opłacić start w Krynicy (link poniżej). Wpłat za udział w 10. TAURON Festiwalu Biegowym można dokonywać także bezpośrednio na konto Fundacji „Festiwal Biegów” (numer rachunku dostępny jest w regulaminie imprezy).

10. TAURON Festiwal Biegowy – 6-8.09.2019, Krynica-Zdrój, Muszyna:

  • Program sportowy: TUTAJ
  • Regulamin imprezy: TUTAJ
  • Profil uczestnika (nieopłacone zgłoszenia): TUTAJ
  • Rejestracja uczestników: TUTAJ

Partnerem tytularnym 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia SA.

Partnerami imprezy są: Miasto i Gmina Muszyna, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, Małopolska, PPL „Koral”, Power Canvas, Bakalland, Maspex, Muszynianka, Brubeck, Lamberg, BUFF.

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

Fundacja „Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce