Brubeck Iron Run: Ultramaraton przetrzebił stawkę żelaznych biegaczy. Nowi liderzy


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 19:43

Na najdłuższym dystansie w biegach cyklu Iron Run wszystko wróciło do normy. Na pierwsze miejsce w kategorii do 40 roku życia wysunął się obrońca tytułu Artur Jendrych. Jednak mimo zwycięstwa w ultramaratonie, jeszcze ostrożnie się wypowiada o szansach na obronę tytułu.

- Te więcej przewyższenia weszło w nogi. Czwórki są mocno obtłuczone. Może się okazać, że jest potrzebna dłuższa regeneracja - mówił Artur, który sukcesy odnosi także na polu walki z przeziębieniem . - Zrobiłem szybką kurację. Czosnek, imbir, cytryna. Bałem się, że taka mikstura nie przejdzie, ale okazała się skuteczna i czuję się dużo lepiej - dodał nowy lider tegorocznej rywalizacji.

Teraz dla niego zaczyna się startowa matematyka. - Trzeba już teraz pilnować klasyfikacji i reagować na zmianę.

Liderem wśród zawodników w wieku 40 plus po czterech biegach został Radek Ślaski.

- Jestem zmęczony. To wydłużenie dystansu dało mi w kość i w tej chwili trudno mi zdiagnozować, co boli mnie bardziej. Najbliższe godziny spędzę leżąc w chłodzie i przygotowując nogi na kolejne biegi - mówił Radek Ślaski, który ultramaraton 80 km. zakończył na drugim miejscu.

Trzecim zawodnikiem ultramaratonu został Michał Stopa, który po 4 biegach wysunął się na drugie miejsce kategorii do 40 lat.

- Jeszcze przed rozpoczęciem weekendu, postanowiłem sobie, że cokolwiek się wydarzy, będę parł do przodu. Tak też zrobiłem, chociaż nie obyło się bez problemów w dzisiejszym biegu. Przezwyciężyłem i problemy żołądkowe i ból kolana i obtarcia - powiedział nam Michał, który walczy o podium każdy bieg pokonując możliwie mocno.

Wśród pań, liderką jest Krystyna Macioszek, która była również najszybsza w 80-kilometrowym biegu

- Nadal męczyła mnie kolka. Na szczęście tylko przez pierwszą połowę. Ogólnie mimo, że jestem lepiej przygotowana niż rok temu, było również ciężej niż wtedy. Dopisała pogoda, ale ten wydłużony dystans dał się we znaki. Tam było konkretne podejście - mówiła Krystyna. Ona sama czeka na maraton, by ocenić czy forma wystarczyła na zwycięstwo. Jej koledzy, nie mają wątpliwości. „Ona jest twarda”, „pewnie, że wygra”- odpowiadają na pytanie o możliwą zwyciężczynię Brubeck Iron Run.

Ultramaraton 80 km przetrzebił stawkę konkurencji. W rywalizacji pozostaje już nieco ponad 40 zawodników i zawodniczek.

IB


 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce