Carlo Capalbo weźmie udział w Festiwalu Biegowym


Opublikowane w śr., 28/04/2010 - 11:08

Carlo Capalbo – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Dyrektor ds. Biegów Międzynarodowego Maratonu Praskiego, potwierdził swój udział w Festiwalu Biegowym! W kwietniu 2009 r. Carlo został członkiem Zarządu AIMS (Stowarzyszenia Maratonów Międzynarodowych i Biegów Długodystansowych), gdzie odpowiada za rozwój biegów na całym świecie.

Carlo Capalbo urodził się we Włoszech we wrześniu 1957 r. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Neapolitańskim.  Następnie kontynuował naukę na studiach podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Turynie i ukończył studia MBA na University of California.
Karierę zawodową rozpoczynał w branży informatycznej. Na początku lat dziewięćdziesiątych, Carlo przeprowadził się do Europy Środkowej gdzie rozpoczął działalność konsultingową. W 1994 r. założył firmę Praski Maraton Międzynarodowy spol s.r.o. (PIM), jako zupełnie nowy projekt mający na celu organizowanie w całym regionie nowoczesnych biegów długodystansowych. W 1998 roku uzyskał stopień “honoris causa” nadany prze Uniwersytet Karola w Pradze za swój wkład w rozwój sportu w Republice Czeskiej.
W kwietniu 2009 r. Carlo został członkiem Zarządu AIMS (Stowarzyszenia Maratonów Międzynarodowych i Biegów Długodystansowych), gdzie odpowiada za rozwój biegów na całym świecie.

Sam Międzynarodowy Maraton Praski (www.pim.cz) został zapoczątkowany w 1995 roku jako pojedyncza impreza z udziałem zaledwie 985 uczestników. Dzisiaj firma organizuje szereg prestiżowych międzynarodowych imprez takich jak Praski Półmaraton Hervis, Praski Maraton Volkswagena i Praskie Grand Prix Tesco, z których wszystkie uzyskały od IAAF srebrną odznakę biegów ulicznych za rok 2009. W roku 2010 Praski Półmaraton Hervis uzyskał złotą odznakę biegów ulicznych, najbardziej prestiżową nagrodę dla biegów długodystansowych na świecie.
Obchodzący w 2010 r. swoją 16-tą rocznicę powstania, Praski Międzynarodowy Maraton cieszący się 3 odznakami Biegów Ulicznych IAAF  – 1 złotą i 2 srebrnymi,  jest największą imprezą sportową w Czechach. Rozpoczynał się w 1995 r. jako pojedynczy bieg z zaledwie 985 biegaczami wzbudzając tylko ograniczone lokalne zainteresowanie. Od tego czasu, Międzynarodowy Maraton Praski rozrósł się do rozmiarów jednej z najważniejszych imprez na świecie przyciągającej uwagę międzynarodowych mediów i setek tysięcy widzów, obejmującej 26 biegów i 40 000 uczestników.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce