Charytatywny rekord London Marathon 2017


To było do przewidzenia. Gdy w kwietniu kończył się London Marathon, pierwsze wyliczenia dawały nadzieję, że po raz jedenasty z rzędu padnie rekord w wysokości funduszy zebranych na cele charytatywne w ramach jednodniowej imprezy.

Teraz już wiadomo na pewno, że rekord padł. Działania charytatywne związane z maratonem przyniosły 61.5 mln funtów. Zebrana suma po raz pierwszy przekroczyła 60 milionów funtów, rekordowa do zeszłgo roku kwota to 59,4 mln funtów. Od 1981r., czyli od pierwszej edycji London Marathon, na konta organizacji charytatywnych trafiło ponad 890 mln. funtów.

- Każdego roku London Marathon inspiruje tysiące biegaczy, by podjęli wyzwanie pokonania 42km i zebrania funduszy. Pozdrawiamy każdego biegacza, który przyczynił się do uzbierania tej niesamowitej, rekordowej kwoty 61.5mln - mówił Hugh Brasher, dyrektor maratonu, który przypomniał, że miniona edycja biegu, była największą w historii. Wzięło w niej udział 39 487 maratończyków, a dwa rekordy świata ustanowiła Mary Keitany.

Ponadto Manurla Schar poprawiła rekord trasy dla biegaczek na wózkach, a David Weir wygrał London Marathon po raz siódmy, co też jest rekordem wśród wózkarzy. Ustanowiono też rekordowo dużo Rekordów Guinessa - 39.

Sukces kwietniowej edycji budzi nadzieje na przyszły rok. Maraton odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. Pierwszy rekord już padł. Formularz zapisów szturmowało najwięcej biegaczy w historii maratonu w Londynie i w ogóle jakiegokolwiek maratonu na świecie.

IB

Polecamy również:


Podziel się: