Damian Orzechowski


Biegam od trzech lat, w tym roku zmieniam kategorię wiekową na M30. Z wykształcenia i z zawodu pedagog a z zamiłowania i pasji biegacz, ale przede wszystkim ojciec trzyletniego Bartka.

Tak naprawdę to dzięki niemu zacząłem biegać, dzięki niemu powstała akcja, którą wspólnie  z żoną prowadzimy, to dzięki Bartkowi odkryłem bieganie. „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, zmieniło moje/nasze życie, w którym na stałe zagościło bieganie.

Jestem również wice prezesem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy SieBiega.

Biegam, bo… Biegam dla syna i dla siebie, zawsze w takiej kolejności. Promując naszą akcję przez bieganie, odkryłem swoją wielką pasję. Uwielbiam trenować, kocham startować w zawodach. W tym roku odkrywam bieganie po górach.

Moje rekordy życiowe… Myślę, że są dopiero przede mną. Do tej pory udało mi się ukończyć pięć maratonów i kilkadziesiąt innych biegów na krótszych dystansach.

Motto życiowe… Amor fati – pokochaj swój los. Staram się wykorzystać każdą chwilę mojego życia i brać za nie pełną odpowiedzialność.

Festiwal Biegowy to… To kolejny dowód na to, że bieganie na stałe zagościło w moim życiu, teraz jestem ambasadorem, a to zobowiązuje do jeszcze większej promocji biegania. Festiwal to również jeden z moich celów biegowych w tym roku.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce