Damian Pyrkosz


Kim jestem? 43 lata, żona Agnieszka, syn Jakub i córeczki Ania i Łucja, mieszkamy w Rzeszowie. Nauczyciel akademicki, amerykanista, kulturoznawca i ekonomista.

Członek nieformalnego stowarzyszenia biegaczy Rzeszowskie Gazele i Gepardy oraz uczestnik rzeszowskich spotkań BiegamBoLubię.

Ukończone do tej pory: 5 maratony, 1 ultramaraton (53km), 11 połmaratonów i wiele biegów na krótszych dystansach; w sumie pokonane ponad 600 km w blisko 40 imprezach biegowych: na treningach pokonuje ponad 2 tysiące km w roku.

Od kiedy biegam? Biegam od 4 lat (startuję w zawodach), choć biegałem jeszcze będąc nastolatkiem bo… zawsze sprawiało mi to przyjemność.

Biegam, bo odnajduję w tym siebie. Jest to dla mnie sposób na odzyskanie równowagi, na wsłuchanie się w swój organizm, usłyszenie siebie, na poznanie otaczającej mnie przyrody, na zrozumienie. Bieganie uczy mnie jak pokonywać własne słabości, jak określać, być wytrwałym i osiągać cele. Bieganie czyni mnie lepszym. Bieganie to moja pasja.

Moje rekordy życiowe:

maraton: 3:29:26 – IX International Alexander the Great Marathon, Thessaloniki (Grecja), 6.04.2014;

półmaraton: 1:37:06 – XI Krakowski Półmaraton Marzanny, Kraków, 23.03.2014;

10k: 45:58 – Życiowa Dziesiątka Taurona, Krynica Zdrój, 8.09.2012 (już trochę kurzem pokryty – czas go odkurzyć ;-) )

Zupełnie niemierzalnym, ale równie ważnym sukcesem jest przekonanie rodziny i przyjaciół do biegania – pokazania im że satysfakcja z przebiegnięcia mety biegu i świadomość pokonania samego siebie są jednymi z najwspanialszych emocji jakie możemy doznać.

Motta życiowe

Anima Sana In Corpore Sano;

„Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim samemu się było wcześniej” Dalajlama

„Możesz mieć wszystko czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć” Robert Anthony

Pain is temporary. Pride is forever.

Festiwal Biegowy… 

... to zorganizowana z dużym rozmachem impreza propagująca bieganie jako najprostszą formę sportu i aktywnego/zdrowego stylu życia;

... stwarza idealne warunki do biegania poprzez zróżnicowanie stopnia trudności biegów, a tym samym dostosowanie oferty do różnego poziomu zaawansowania;

... daje dużej rzeszy amatorów biegania (i ich rodzinom) możliwość pokonania własnych słabości i przeżycia niezapomnianych chwil w gronie współbiegaczy w czasie biegu, a po nim dzielenia się radością i dumą z pokonania własnych słabości w gronie rodziny i przyjaciół;

... to super zabawa!

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce