KIM JESTEM?

Jestem absolwentem AWF Kraków kierunek Wychowanie Fizyczne, posiadam tytuł instruktora kolarstwa. Sport był zawsze moją pasją- trenowałem narciarstwo biegowe i biathlon. Jako nauczyciel WF pracuję już 25 lat, obecnie w ZSP Rymanów. Od 2000 r. jestem również członkiem redakcji miesięcznika „Nasz Rymanów” i Stowarzyszenia „Nasz Rymanów”. W ramach Stowarzyszenia założyłem Sekcję Rowerową MTB Rymanów, a dwa lata temu również Sekcję Biegową Finisz Rymanów. Od kilkunastu lat organizuję zawody w kolarstwie górskim w Rymanowie Zdroju, a od dwóch lat również zawody w górskim nordic walking.


OD KIEDY BIEGAM?

Biegam od dwóch lat, wcześniej ładnych kilka lat ścigałem się na rowerze górskim- jeździłem maratony rowerowe w Skandia Maraton Lang Team i Cyklokarpaty.pl. Rowerem zaraziłem całą rodzinę, na zawody jeździliśmy po całej Polsce ( córka kilkukrotnie wygrywała klasyfikację generalną w Skandii i Cyklokarpatach, wspólnie z żoną i synem wywalczyliśmy Mistrzostwo Polski w sztafecie rodzinnej Family Cup).

Zacząłem biegać… po Festiwalu Biegowym w Krynicy w 2013 r, gdzie startowałem jeszcze w MTB. Po namowie kolegi i widząc tłumy zadowolonych biegaczy postanowiłem przygotować się do Życiowej Dziesiątki (debiutowałem w niej w 2014 r. z czasem 50:50) i … tak mi już zostało! Zdradziłem ukochany rower, po 6 miesiącach treningu (typowy błąd początkującego biegacza) wystartowałem w Cracovia Maraton (bieg ukończyłem z czasem 04:36). Ale ponieważ mieszkam w pięknych okolicznościach przyrody, to dużo biegam w terenie i przekonałem się, że biegi górskie to właśnie moja bajka.

W ciągu tych dwóch lat ukończyłem sporo biegów m.in. Łemkowyna Ultra Trail, dwukrotnie krakowski Półmaraton Marzanny, Mammut – 1/2 Sky Marathon Babia Góra, Zaporowy Półmaraton w Orelcu, biegi w ramach Pereł Małopolski oraz oczywiście Bieg 7 Dolin ( dystans 34 km). Jako ciekawy dodatek traktuję też okazjonalne występy w zawodach nordic walking (za namową żony).


BIEGAM BO?

Biega, bo to najprostsza forma ruchu. Bo chciałbym zarazić bieganiem jak najwięcej osób, bo bieganie jest piękne. Bieganie to wolność, radość, obcowanie z przyrodą, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Ale bieganie to również wytrwałość, systematyczność, sprawdzanie siebie. Bo bieganie daje mi „kopa” na inne aspekty mojego życia…


MOJE REKORDY ŻYCIOWE:

Rekordy? Myślę, że rekordy dopiero przede mną. Moim sukcesem są te wszystkie ukończone zawody i bieganie bez kontuzji oraz to ,że bieganie sprawia mi olbrzymią radość. Na rowerze- dwa tytuły Mistrza Polski dziennikarzy.


MOTTO

„Nie jest najważniejsze byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.”(Mahatma Ghandi)


FESTIWAL BIEGOWY

Festiwal Biegowy w Krynicy? To największe święto biegaczy, to różnorodność, to klimat w którym każdy biegacz czuje się najważniejszy i doceniony.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce