Kim jestem?

Jestem mężem i ojcem syna i trzech córek. Uczę Historii w Międzynarodowych Szkołach Sokrates w Bydgoszczy. Dzięki pracy realizuję dwie pasje jakimi są historia oraz przekazywanie wiedzy i praca z młodzieżą. Last but not least jestem sportowcem, którego ukształtowało uprawiane przez siedemnaście lat z sukcesami wioślarstwo. Od jakiegoś czasu sportowo realizuję się w bieganiu. Interesuję się historią sportu (w której to dziedzinie obroniłem doktorat), muzyką, a także uwielbiam czytać.

Od kiedy biegam?

Bieganie towarzyszyło mi od początku mojej przygody ze sportem. Było ono częścią treningu wioślarskiego (i szło początkowo baaardzo opornie z uwagi na nadwagę). Od czasu zakończenia przygody z wiosłowaniem w 2014 roku to właśnie bieganie stało się moją podstawową aktywnością sportową.

Czym jest dla Ciebie bieganie?

Bieganie jest pewnego rodzaju sposobem na życie. Możliwością sprawdzania się w rywalizacji z innymi, ale także z samym sobą. Jest to także szansa, żeby blisko natury "zatrzymać się w biegu", pobyć ze sobą i pozwolić na swobodny przepływ myśli przez głowę. Poza tym dzięki bieganiu mogę zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. No i oczywiście daje zastrzyk energii potrzebnej w codziennych zmaganiach.

Moje rekordy życiowe:

  • 5 km - 17:36 (City Trail Bydgoszcz, marzec 2017)
  • Półmaraton - 1:20:28 (Onico Gdynia Półmaraton marzec 2017)
  • Maraton - 2:57:00 (OWM kwiecień 2016)
  • 100km - 12:38:08 (B7D wrzesień 2017)

Motto:

Never give up!

Festiwal Biegowy to wielka przygoda, wspaniała impreza, wyśmienita organizacja.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce