[DLACZEGO BIEGAM] Dominika Gromniak: "Dwa kilometry to był dla mnie maraton"


Opublikowane w czw., 12/03/2020 - 09:48

– Zawsze byłam okrągła. Gruba, duża i bardzo źle się z tym czułam – zaczęła opowieść Dominika Gromniak. – Nienawidziłam biegać, a teraz to kocham. Dla mnie bieganie to wolność, wyważanie drzwi, zbieranie myśli, wysiłek i odpoczynek w jednym.

To artykuł z serii : „Dlaczego biegam?/Dlaczego startuję w Festiwalu Biegowym w Krynicy?”. Chcemy, byście przekazali innym biegaczom, co Was zainspirowało do rozpoczęcia biegania, dlaczego jest to takie fajne i jak to się stało, że zawitaliście do Krynicy. Bądźcie bodźcem do wyjścia na dwór dla innych. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią napisz: a.klemba@festiwalbiegow.pl

  • Nazwisko: Dominika Gromniak
  • Rocznik: 1990
  • Miejscowość: Nowy Sącz
  • Festiwal Biegowy w Krynicy: 1 start (Runek Run)

Zawsze byłam okrągła. Gruba, duża i bardzo źle się z tym czułam. Zaszłam w pierwszą ciążę i postanowiłam, że po porodzie schudnę. Naprawdę miałam silną motywację. I faktycznie, już dwa miesiące po porodzie zaczęłam biegać. Zaczęłam od 2 km, które były dla mnie wtedy maratonem. Byłam czerwona, spocona i ledwo mogłam złapać oddech. Potem zaczęłam robić coraz dłuższe dystanse, a w końcu koleżanki namówiły mnie na bieg na 10 km. Dałam radę. Zdobyłam pierwszy medal. Schudłam aż 13 kg. Pięknie wyglądałam i bardzo dobrze się z sobą czułam.

Potem przeniosłam się na biegi górskie, trudne tereny i większe dystanse. Znów, koleżanki namówiły mnie na Półmaraton Niepodległości. To był przełom. Pobiegłam, dobiegłam, otworzyłam pewne drzwi i pokonałam swoje słabości. Wiedziałam, że teraz mogę wszystko.

Pobiegłam do tej pory trzy półmaratony. Ja, która nienawidziłam biegać, teraz to kocham.

Kocham też biegi na Festiwalu Biegowym w Krynicy. Zawsze moim marzeniem był Runek Run, który jest biegiem górskim. I miałam całkiem dobry wynik!  [3:21:11 – przyp. red.] Byłam mega szczęśliwa, bo biegałam po pięknych lasach, w których mogłam pozbierać swoje myśli, a zmęczenie było cudowne! Byłam cała w błocie i mega wyczerpana, ale ja kocham to uczucie.

Festiwal Biegowy w Krynicy ponadto jest bardzo dobrze zorganizowany, można poznać mnóstwo ludzi z pasją i wszędzie czuć sportową atmosferę.

W tym roku chciałabym powtórzyć start w Runek Run, choć korci mnie też dystans Biegu 7 Dolin na 35 km. Jednakże te 22 km to dystans, który kocham...

Dla mnie bieganie to wolność, wyważanie drzwi, zbieranie myśli, wysiłek i odpoczynek w jednym.

  • Program sportowy: TUTAJ
  • Regulamin: TUTAJ
  • RejestracjaTUTAJ 
  • Profil Uczestnika (zapisany nieopłacony): TUTAJ 

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce