Dojazd


Dojazd do Krakowa

Autobusem

Dworzec zlokalizowany jest przy ul. Bosackiej 18 w centrum miasta, skąd odjeżdżają autobusy komunikacji krajowej, regionalnej i międzynarodowej. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajduje się TUTAJ. Kasy biletowe na dworcu w Krakowie są czynne codziennie od 7.00 do 19.45.

Pociągiem

Kraków posiada bezpośrednie połączenia kolejowe ze wszystkimi większymi miastami w Polsce, np.: podróż pociągiem InterCity z Warszawy zajmuje około 3,5 godzin.  Informacje szczegółowe o połączeniach znajdują się TUTAJ.

Samolotem

Kraków posiada połączenia lotnicze z wybranymi miastami w Polsce. Szczegółowy rozkład lotów, z możliwością planowania podróży można znaleźć na stronach: www.lot.comhttp://eurolot.com i http://www.ryanair.com/pl

Dojazd z lotniska do centrum Krakowa

Informacje o dojazdach z lotniska Balice do centrum Krakowa znaleźć można TUTAJ.

Autobusami

Na trasie z lotniska do centrum Krakowa kursują 2 linie autobusowe dzienne: 208, 292 oraz linia nocna: 902. Czas przejazdu od 35 do 50 minut. Autobusy przyjeżdżają na przystanek Dworzec Główny Wschód, który mieści się kilkanaście metrów od płyty dolnej Dworca Autobusowego. Obowiązują bilety aglomeracyjne. Aktualny rozkład jazdy autobusów dostępny jest TUTAJ.

Taxi

Kurs z lotniska do centrum Krakowa kosztuje do 89 PLN. Przejazd taksówką zajmuje między 30 – 50 minut. Szczegóły TUTAJ.

Samochodem

Na lotnisku Balice funkcjonują liczne wypożyczalnie samochodów. Dane kontaktowe znajdują się TUTAJ.


Z Krakowa do Krynicy

Autobusem

Autobusy z Dworca PKS w Krakowie do Krynicy kursują od 5:00 rano do 19:00 wieczorem, czas przejazdu wynosi około 3 godziny. TUTAJ znajduje się szczegółowy rozkład jazdy.

Pociągiem

TUTAJ znajduje się rozkład jazdy pociągów oraz ceny biletów.