Dominika Stelmach podbije Szwecję z Festiwalem Biegowym


Opublikowane w ndz., 10/06/2018 - 11:23

Już po raz trzeci Festiwal Biegowy wytycza trasę i zapewnia pomiar czasu na Biegowym Potopie Szwedzkim – imprezie, którą gdyński oddział szwedzkiich linii promowych Stena Line zorganizował dla biegaczy chcących połączyć aktywność i rywalizację z turystyką.

Biegowy Potop Szwedzki zalewa naszego północnego sąsiada z coraz większą siła. Bilety na rejs Gdynia – Karlskrona – Gdynia i zawody w rezerwacie przyrody Långasjönäs nieopodal portowego miasta w południowej Szwecji sprzedały się niemal na pniu!

Szwecja znów podbita. Biegowy Potop zalał Karlskronę

Podobnie jak w roku ubiegłym będziemy się ścigali na przełajowej trasie na 3 dystansach: 5, 10 i 15 km. Trzystu uczestników dotrze na miejsce w nietypowy sposób. Niedzielny wieczór (i zapewne część nocy) przed biegiem spędzą integrując się na promie z Gdyni, po czym autokarem zostaną przewiezieni na start.

Będzie też okazja porozmawiać, zrobić zdjęcie i dowiedzieć się z pierwszej ręki wiele o bieganiu z ust gwiazdy tego wydania Potopu, Dominiki Stelmach, jednej z najlepszych, a na pewno najwszechstronniejszej polskiej biegaczki.

W poniedziałkowe przedpołudnie Dominika poprowadzi rozgrzewkę przed zawodami, wystartuje w Långasjönäs na dystansie 15 km, a w drodze powrotnej, po dekoracji na promie najlepszych biegaczy oraz wręczeniu nagród i upominków, opowie jak łączyć bieganie w górach i na asfalcie, jak radzić sobie równie dobrze na dystansach długich i krótkich. Nikt chyba w polskim światku biegowym nie ma na te tematy tak wiele do powiedzenia co Dominika Stelmach!

Piotr Falkowski

 

Polecamy również:


Podziel się: