Drużyna Runaddicts. Biegający (i to szybko!) duet przyjaciół. Nowy Ambasador FB


Opublikowane w pon., 04/02/2019 - 14:54

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś - jedyny Ambasador działający w duecie. To runaddicts, czyli Paweł Florek i Łukasz Wilk.

Drużyna runaddicts powstała całkiem niedawno, bo we wrześniu 2017 roku. Założyli ją dwaj przyjaciele, których połączył sport, a konkretnie - uzależnienie od biegania i pokonywania samego siebie, każdego kolejnego dnia. – Sport jest nam bliski niemal od urodzenia, ale za bieganie wzięliśmy się dopiero w połowie 2015 roku. Szybko okazało się, że wspólne treningi sprawiają wiele przyjemności i, co ważne, jest je łatwiej wykonywać. Wpływ na siebie nawzajem jest szalenie motywujący do działania. To nas napędzało do działania przez ostatnie lata – mówią Paweł i Łukasz. 

Okazało się, że biegają, jak na amatorów, całkiem nieźle! – Gdy widzisz, że jesteś w czymś dobry, to chcesz być jeszcze lepszy. Nasze treningi stawały się coraz trudniejsze, a zaangażowanie we wszystko, co z bieganiem związane, stale rosło. Cały czas się uczymy i udoskonalamy naszą wiedzę, aby się rozwijać – opowiadają runaddicts.

Obaj mają rodziny, dzieci, pracę i wiele różnych zobowiązań, którym muszą poświęcić czas i środki. – Priorytetem jest, oczywiście, rodzina, staramy się jednak zmieścić w planie dnia także treningi i pracę nad rozwojem grupy – mówią Łukasz i Paweł. – Trenujemy 5 razy w tygodniu biegowo, do tego ćwiczenia uzupełniające i wzmacniające mięśnie. Dalej to dieta, odpowiedni sprzęt, zdrowie, zawody... mnóstwo pracy i doświadczenia – wyliczają.

W pewnym momencie chłopcy wpadli na pomysł, aby tym, co kochają, czego się nauczyli i co przeżywają, zarażać innych. – Stworzyliśmy grupę runaddicts, której celem jest motywowanie ludzi do sportu poprzez własny rozwój, osiąganie celów i pokazywanie wszystkiego, jak się tylko da.

Nie tworzymy muzyki czy sztuki, nie potrafimy też śpiewać, ale ciężko pracujemy i tą pracą tworzymy wartość dla innych – tłumaczą. – Motywujemy jak dobra muzyka, dajemy kopa jak na dobrym koncercie i zmuszamy do myślenia jak wartościowe dzieła.

Biegają w zasadzie od dziecka: przez lata za piłką po murawie, a teraz, od 4 lat, w pogoni za nowymi wyzwaniami na ścieżkach biegowych. – Bieganie to nasz sposób na życie poza pracą – mówią. – Łączymy pasję, przyjaźń, podróże i możliwość poczucia endorfin każdego dnia! W biegu, podczas treningu, znajdujemy często odpowiedzi na wiele pytań i dylematów, które przynosi życie. Bieganie nauczyło nas również szacunku dla swojego ciała oraz tego, że warto cieszyć się z biegania tak po prostu. Bieganie jest dla nas uzależnieniem, z którego nie chcemy wychodzić – deklarują Łukasz i Paweł.

Oto rekordy życiowe naszego ambasadorskiego duetu:

Paweł

  • 5 km – 18:20
  • 10 km – 38:35
  • półmaraton- 1:24:45

Łukasz

  • 5 km – 18:22
  • 10 km – 39:35
  • półmaraton – 1:27:52
  • Bieg 7 Dolin 34 km – 3:51:38

Biegowe i życiowe motto zawiera się w krótkim zawołaniu: „Doświadczaj życia!”

Festiwal Biegowy to dla nich czas na spotkanie wielu biegowych, pozytywnych wariatów. – To miejsce i wyjątkowy czas, by chłonąć całą tę niepowtarzalną atmosferę biegowego miasteczka; by podczas godzin rozmów zbierać cenne doświadczenia; i by na koniec sponiewierać się na trasie, a dzięki temu doładować endorfinami na nadchodzącą zimową porę.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce