Drużynowy Bieg 7 Dolin 100km – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY


Opublikowane w śr., 28/08/2019 - 10:58

Drużynowe bieganie na 100 km to nie tylko wyzwanie czysto kondycyjne i zdrowotne, ale też – jak się okazuje – logistyczne. Problemem okazuje się zebranie nawet trzyosobowego składu drużyny. Priorytetem ultramaratończyków pozostają biegi indywidualne i nawet bardzo wysokie nagrody - stanowiące wielokrotność wnoszonych opłat startowych, które zaoferowaliśmy w ramach Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km, nie są w stanie zmienić tego stanu rzeczy.

Do 28 sierpnia do ultramaratońskiej rywalizacji zespołów na 10. TAURON Festiwalu Biegowym zgłosiło się zaledwie 9 drużyn (lista startowa). Tymczasem tabela nagród przewidywała aż 15 wyróżnień finansowych na łączną kwotę 50 tys. zł. Mniejsza niż się spodziewaliśmy frekwencja ma wpływ na poziom sportowy konkurencji jak i same nagrody finansowe dla uczestników rywalizacji - wymagana frekwencja do wypłaty nagród została ustalona bowiem na poziomie 20 drużyn.

Biorąc powyższe pod uwagę, Fundacja Festiwal Biegów postanowiła zmodyfikować tabelę nagród Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km poprzez:

  • zniesienie limitu frekwencji drużyn do wypłaty nagród
  • zawężenie liczby nagradzanych drużyn do poziomu zapewniającego odpowiedni poziom sportowej rywalizacji o nagrody
  • zawężenie łącznej puli nagród w konkurencji*

Bez względu na frekwencję drużyn w Drużynowym Biegu 7 Dolin 100 km podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego, nagrody finansowe otrzymają najlepsze 3 zespoły:

  1. miejsce – 6 000 zł (jedna nagroda dla calej drużyny)
  2. miejsce – 4 000 zł (jedna nagroda dla calej drużyny)
  3. miejsce – 2 000 zł (jedna nagroda dla calej drużyny)

Nowy sposób rozdziału nagród wpisuje się w ideę nagród finansowych Festiwalu Biegowego – honorowanie za wynik sportowy osiągnięty przy odpowiedniej frekwencji, a nie za samo ukończenie biegu (tu nagrodami są pamiątkowe medale i koszulki finiszera).

Zapisy do Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km wciąż trwają - TUTAJ. Ostatnie numery startowe zostaną wydane w piątek 6 września. Bieg startuje w sobotę 7 września o godz. 2:00 z krynickiego deptaka. Szczegóły konkurencji - TUTAJ.

*Zmodyfikowana pula nagród ponad dwukrotnie przewyższa sumę opłat startowych wniesionych przez uczestników konkurencji.

Fundacja „Festiwal Biegów”


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce