Dzieci i młodzież na Festiwalu Biegowym jak najbardziej wskazane i oczekiwane

 

Dzieci i młodzież na Festiwalu Biegowym jak najbardziej wskazane i oczekiwane


Opublikowane w pon., 30/12/2019 - 13:00

Co roku w Krynicy na najmłodszych czekają nie tylko konkurencje biegowe, ale też wiele atrakcji, w tym wielki namiot ze strefą zabaw dla dzieci i młodzieży.

Tauron Festiwal Biegowy to święto biegania dla wszystkich. Pisaliśmy już, że najstarszy mężczyzna w tegorocznej edycji miał 84 lata, a kobieta 81.

Najmłodszych trudniej odszukać, bo już nawet niemowlęta w wózkach czy na rękach rodziców mogą przecież wziąć udział w Biegu Przebierańców.

Specjalnie dla najmłodszych na Bulwarze Dietla są organizowane Biegi Dzieci. W niedzielę na 300 m biegają zawodnicy do 8 lat z podziałem na trzy kategorie wiekowe: do 4 lat, 5–6 lat i 7–8 lat. Dzień wcześniej to czas dla starszych dzieciaków, które do pokonania mają 600 m. W tej konkurencji są dwie kategorie wiekowe: 9-10 lat i 11-12 lat.

Festiwal Biegowy dba również o dzieci i młodzież szkolną z regionu. Specjalnie dla nich zawsze pierwszego dnia imprezy zaplanowane są Biegi Małopolski. Na 600 m rywalizują wtedy uczniowie szkół podstawowych i średnich, oczywiście z podziałem na kategorie wiekowe. Na starcie zwykle staje kilkaset młodych amatorów biegania.

Poza biegami wyłącznie dla dzieci i młodzieży, organizatorzy Festiwalu dopuszczają niepełnoletnich biegaczy do rywalizacji z dorosłymi. Bez ograniczeń wiekowych mogą startować w Biegu Przebierańców, Biegu w Krawacie (600 m), Biegu Młodzieży i Kibiców (600 m), a także wziąć udział w marszu Nordic Walking "Przegoń Zawał" (2 km).

Kolejne konkurencje wprowadzają minimalny wiek uprawniający do startu. By ścigać się w Krynickiej Mili (1609 m), Biegu Kobiet (600 m), Biegu „1 km dalej od cukrzycy", Biegu na 3 km, Rodzinnym Rodzinny Biegu Nocnym na 5 km, Sztafecie Deptaka (4x1200 m) i Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, trzeba mieć ukończone 13 lat. W sumie dostępnych jest 11 konkurencji.

Dla młodzieży powyżej 16 lat są przewidziane Życiowa Dziesiątka i Sztafeta maratońska. To daje w nawet 13 możliwości startu.

Rywalizacja na trasach w Krynicy i okolicach to jedno, organizatorzy zadbali też o bogaty program animacyjny. Atrakcji w Strefie dla Dzieci nie brakuje. To trzy dni wypełniony warsztatami, konkursami, grami zręcznościowymi i zabawami w wielkim namiocie przy deptaku. Jest tam np. strefa gier planszowych, kącik czytelniczy, strefa rysunku, strefy kreatywności, malowanie buzi .

Od lat jeden ze sponsorów – firma Koral, funduje dla wszystkich lody.

www.festiwalbiegowy.pl/Program

www.festiwalbiegowy.pl/Rejestracja 

AK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce