Dzień Dziecka w Piwnicznej-Zdrój na nowej trasie Festiwalu


Opublikowane w czw., 15/05/2014 - 15:23

Piwniczna-Zdrój biega nie tylko przy okazji Festiwalu Biegowego. Już 1 czerwca otwarta zostanie tu kolejna oficjalna trasa Festiwalu. Jej działalność zainauguruje młodzież z tutejszych szkól podstawowych i gimnazjów, a okazją będzie I Nadpopradzki Bieg Ekologiczny.

Piąta już trasa Festiwalu Biegowego, po Krynicy-Zdrój, Grybowie, Wysowej-Zdrój i Rytrze, bierze swój początek przy basenach na Radwanowie. Tu też się kończy. Łączny dystans trasy to 4,5 km – biegnie się w górę rzeki Poprad, przez osiedla Śmigowskie i Banie, mijając po drodze m.in. Ośrodek Rekolekcyjno-Misyjny Stowarzyszenia Misje Afrykańskie, grillowisko „na wrzosowisku”, pijalnię wody Piwniczanka i amfiteatr. Z najwyższego punktu trasy rozpościera się piękny widok na panoramę Piwnicznej-Zdrój.

Mapa i profil trasy - POBIERZ

Nowopowstała trasa została profesjonalnie wyznaczona i zabezpieczona. Niebawem otrzyma też stosowne oznakowanie. Ścieżki, którymi poprowadzi, już cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród biegaczy-amatorów z terenu gminy (z racji wymagającego profilu świetnie nadają się one do ćwiczenia siły biegowej) jak i piwniczańskiej młodzieży i nauczycieli, którzy odwiedzają ją na lekcjach wychowania fizycznego.

– Regularnie ćwiczymy tu marszobiegi z młodzieżą. Dzieci przychodzą tu też po szkole i powtarzają to, czego nauczyły się w szkole. Nie muszę mówić, że bardzo mnie to cieszy jako nauczycielkę WF-u – opowiada Jolanta Jachymek z Gimnazjum w Piwnicznej, koordynatorka I Nadpopradzkiego Biegu Ekologicznego.

Ekologiczny bieg będzie pierwszą imprezą biegową zorganizowaną na nowej trasie Festiwalu. Piwniczańska młodzież, uczniowie szkół w Głębokim, Kosarzyskach, Łomnicy i samej Piwnicznej-Zdrój, zmierzy się z 5 dystansami. – Krasnale pobiegną na 100m, przedszkolaki na 200 i 400m, chłopcy i dziewczynki ze szkół podstawowych na 600m, a gimnazjaliści na 1000m. Poszczególne dystanse wytyczyliśmy na fragmentach festiwalowej trasy. Nie chcieliśmy wypuszczać dzieci na całą długość trasy, bo jest ona dla nich po prostu za trudna – tłumaczy Jolanta Jochymek.

Na wszelki wypadek o bezpieczeństwo małych biegaczy zadbają policja oraz ratownicy medyczni z Liceum Ogólnokształcącego ze Starego Sącza. Wiedzą i doświadczeniem biegającej młodzieży i organizatorom służyć będą także biegacze, z Adamem Długoszem na czele.

W Dzień Dziecka w Piwnicznej nie może zabraknąć oczywiście prezentów dla dzieci. – Nagrody i upominki ufundowali m.in. burmistrz miasta i gminy Piwniczna-Zdrój, firmy Arno Józefa Majdy, Rolbud Install, Koral, Firesta, a także policja. Będą też medale. Z pewnością każde dziecko wróci do domu uśmiechnięte – zapewnia Jolanta Jachymek. Zachęca do startu, także uczniów szkół spoza terenu gminy.

Inauguracyjnemu biegowi towarzyszyć będzie Piknik Ekologiczny, z centrum wydarzeń na terenie basenów na Radwanowie. – Będzie zabawa przy muzyce, konkursy dla dzieci i rodziców, miasteczko ruchu drogowego, kurs pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych – wylicza Jolanta Jochymek. – To będzie Dzień Dziecka na sportowo dla całej gminy – dodaje.

I Nadpopradzki Bieg Ekologiczny oraz Piknik Ekologiczny to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdrój, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, ZS-G Gimnazjum Publicznego w Piwnicznej-Zdrój oraz Fundacji Festiwal Biegów. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął burmistrz miasta i gminy Piwniczna-Zdrój Edward Bogaczyk.

Regulamin imprezy: POBIERZ

Zgłoszenia, także dla uczniów spoza terenu gminy Piwniczna-Zdrój (do 23 maja): 
j.jochymek@vp.pl oraz gimnazjum_piwniczna@poczta.onet.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce