Artykuły

Urodziłem się w pięknej Bydgoszczy. Mieszkam niedaleko Kanału Bydgoskiego gdzie jest organizowanych wiele imprez biegowych i gdzie najczęściej trenuję. Pracuję w administracji państwowej.

W szkole podstawowej trenowałem pływanie (chodziłem do klasy o profilu sportowym) W starszych klasach trenowałem pływanie na kanadyjkach w K.S. Astoria Bydgoszcz. Bieganie przewijało się jako element treningów. Natomiast już w dorosłym życiu systematycznie biegam od 2011 r.. Szybko zainteresowałem się dystansem maratońskim, gdyż mój pierwszy maraton był w 2013 roku.

Od tamtej pory skupiłem się na startach na królewskim dystansie. Dla mnie jest to magiczny dystans, gdyż stojąc na starcie trudno przewidzieć co będzie za 10, 20 czy 30 km. Do maratonu należy zawsze podchodzić z szacunkiem jak do króla – to mi się w tym dystansie najbardziej podoba. Przez trzy lata uzbierało się już prawie 50 przebiegniętych maratonów i jeden ultra.

Bieganie to dla mnie pasja. Najważniejsze dla mnie w bieganiu to zawieranie nowych ciekawych znajomości, poznawanie nowych ciekawych zakątków naszego kraju a nawet świata. Dwa lata temu byłem na półmaratonie na Litwie, natomiast w tym roku spełniłem moje największe marzenie biegowe – start w Tokyo Maraton.

Moje rekordy życiowe:

  • Maraton 3.59.58 Tokyo 2016
  • Półmaraton 1.42.02 Piła 2013
  • 15 km 1.08.47 Łubianka 2013
  • 10 km 45 min.07 sek Bydgoszcz 2013

Moje motto: Weź od nich to co najlepsze a resztę domyśl sobie sam.

Festiwal Biegowy to impreza sportowa dla całej rodziny. Każdy niezależnie od wieku znajdzie tu coś dla siebie.

Do zobaczenia w Krynicy!

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce