Festiwal Biegowy jedzie do Wilna


Opublikowane w czw., 26/09/2013 - 12:41

W najbliższy poniedziałek i wtorek kilkuosobowa delegacja Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego będzie gościła w Wilnie, gdzie odbywać się będzie Europejskie Forum Sportu. Wydarzenie organizowane doroczne przez Komisję Europejską jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze promocji sportu na terenie Unii Europejskiej.

Zachowując skromność możemy bez wątpienia stwierdzić, że mamy się czym dzielić z europejskimi urzędnikami i animatorami sportu z krajów Wspólnoty. Na przestrzeni zaledwie trzech lat Festiwal Biegowy stał się bowiem jedną z najważniejszych imprez biegowych w Polsce, jeśli nie najważniejszą, skupiając zarówno osoby profesjonalnie uprawiające sporty biegowe jak i adeptów biegowej sztuki. I nie tylko, bo Festiwal Biegowy to także marsze nordic walking, wyścigi rowerów górskich czy na rolkach.

Liczby mówią same za siebie - w pierwszej edycji naszej imprezy wzięło udział nieco ponad 1000 osób, w ostatniej już ponad 6000. Sukcesywnie rosła też liczba konkurencji - w tym roku było ich dokładnie 31, oraz pula nagród – do 450 tys. zł w 2013 r.

Podczas Europejskiego Forum Sportu będziemy mieli swoje własne stoisko, na którym prezentowane będą najważniejsze fakty z historii naszej imprezy oraz jej imponujący dorobek, uzyskany także dzięki wsparciu Komisji Europejskiej. Dla gości Forum – ponad 230 delegatów z krajów UE, w tym ministrowie sportu, przedstawiciele europejskich organizacji i klubów sportowych – przygotowaliśmy m.in. specjalny folder oraz obszerne materiały audiowizualne.

– Liczymy, że uda nam się zaszczepić biegową ideą kolejne kraje. I że uda się poszerzyć grono partnerów naszej imprezy o kolejne podmioty, dzięki czemu kolejna, już V edycja Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego będzie jeszcze bardziej ciekawa – mówi Aleksandra Gryciuk z biura organizacyjnego Festiwalu.

Więcej o Europejskim Forum Sportu dowiesz się TUTAJ.

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce