Festiwal Biegowy przyciąga – Życiowa Dziesiątka blisko tysiąca, ponad 2500 „górali”!


Opublikowane w ndz., 26/01/2020 - 10:56

We wrześniu (dokładnie 11–13) Krynica znów będzie tętniła biegowym tempem. Już prawie 4500 biegaczy zapisało się na 11. Tauron Festiwal Biegowy. Zapisz się i Ty!

Jak co roku w uzdrowiskowej miejscowości na biegaczy czeka święto biegania. Trzy dni pełne konkurencji dla wszystkich od najmłodszych (dystanse od 300 metrów) po najbardziej wytrawnych zawodników (Bieg 7 Dolin na 100 km i Iron Run).

W Krynicy zmęczysz się pod górę (Biegi 7 Dolin od 35 km po 100 km, Runek Run), wrzucisz najwyższy bieg (Życiowa Dziesiątka, Krynicka Mila etc.), zażyjesz klasyki (Koral Maraton, półmaraton) lub po prostu pomaszerujesz (trzy konkurencje nordic walking). Mało tego może też powalczyć o medale mistrzostw Polski mastersów na 10 km i w maratonie.

Tradycyjnie bieg na 10 km na jednej z najszybszych tras w Polsce z Krynicy do Muszyny cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na Życiową Dziesiątkę zapisało się już ponad 900 uczestników. Na szczęście w Krynicy nie ma limitów ani żadnych losowań i każdy, kto nawet w ostatniej chwili zdecyduje się na start, może być pewnym, że pobiegnie podczas Festiwalu Biegowego.

Drugi pod względem frekwencji jest Bieg 7 Dolin na 35 km. Na tę konkurencję zapisało się już ponad 800 „górali”. To idealny dystans dla osób, które już trochę biegają, a zamierzają zmierzyć się z górami. Ci, którzy chcą, by w górach było krótko i szybko mogą wybrać Runek Run. 22 km w Beskidzie Sądeckim chce pokonać już prawie 600 biegaczy i biegaczek.

Królewski dystans Festiwalu Biegowego w Krynicy – Bieg 7 Dolin na 100 km przyciągnął już ponad 700 śmiałków. To zapowiada rekord – w poprzedniej edycji do mety dobiegło prawie 450 ultrasów.

ZAPISY

PROGRAM 11. TAURON FESTIWALU BIEGOWEGO

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce