Festiwalowy Bieg 7 Dolin w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie!

 

Festiwalowy Bieg 7 Dolin w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie!


Opublikowane w pon., 05/05/2014 - 15:18

Dzięki wieloletnim staraniom biura organizacyjnego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój i przychylności Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, od tego roku festiwalowy ultramaraton 100 km rozgrywany będzie w randze Mistrzostw Polski w Biegach Górskich!

Co to oznacza? Kto może walczyć o medale? Czy i kiedy krążki zostaną rozdane także na krótszych dystansach? Czy w kolejnych latach miejsce rozgrywania krajowego czempionatu zmieni się? O tym już w rozmowie z Andrzejem Puchaczem, pełnomocnikiem PZLA ds. biegów górskich.

Jaka jest historia Mistrzostw Polski w Ultramaratonie?

Jak dotąd Mistrzostwa Polski na dystansach ultramaratońskich były rozgrywane tylko kategorii biegów ulicznych. W biegach górskich będzie to debiut organizacyjny.

Co więc zadecydowało o powołaniu mistrzostw do życia?

Dwie sprawy.

Jedna to fakt, że biegi ultramaratońskie rozwijają się w tempie fenomenalnym. 20, czy nawet 10 lat temu Polacy niechętnie brali udział w biegach górskich, a obecnie jesteśmy świadkami fantastycznego rozwoju tej dziedziny biegania. Liczba chętnych do uczestniczenia w ultradystansowych biegach górskich jest zdumiewająca, bo przecież nie każdy jest w stanie do udziału w takim biegu się przygotować.

Druga przyczyna to determinacja organizatorów Festiwalu Biegowego, którzy o takie mistrzostwa zabiegali.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce