Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze


Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze towarzyszy sportowym zmaganiom podczas Festiwalu Biegowego. Ma formę paneli dyskusyjnych, seminariów i warsztatów dotyczących biegania, bezpłatnych i otwartych dla szerokiej publiczności.

Gośćmi Forum są biegające osobistości polskiego sportu, lekarze medycyny sportowej, fizjoterapeuci, dietetycy, dziennikarze, ekonomiści, politycy czy artyści. W minionych latach w Krynicy byli m. in. Irena Szewińska, Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik, Bogdan Wenta, Adam Korol, Iwona Guzowska, Oktawia Nowacka, Paco Borao, Gen. Roman Polko, prof. Grzegorz W. Kołodko, prof. Dariusz Dudek, Rafał Sonik, Patrycja Bereznowska, Magdalena Łączak, Marcin Świerc, Piotr Hercog, Henryk Szost, Jerzy Skarżyński, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Iwona Bernardelli, Grzegorz Sudoł, Michał Bartoszak, Przemysław Babiarz, Wojciech Staszewski, Cezary Kucharski, Siergiej Bogomołow, Denis Urubko, Leszek Cichy, Matylda Szlęzak (Kowal), Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski i wielu innych. 


EDYCJA 2019

 

Goście Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze 10. TAURON Festiwalu Biegowego 2019

Zuzanna Wałach-Biśta, psycholog sportu - z wykształcenia i pasji psycholog sportu, doktor nauk społecznych. Psycholog rekomendowana przez Polski Komitet Olimpijski. Trenerka umiejętności psychospołecznych i coach. A przede wszystkim - praktyk psychologii sportu.

Prowadzi warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne ze sportowcami. Edukuje zawodników i trenerów z zakresu treningu mentalnego. Współpracuje z trenerami i rodzicami młodych sportowców edukując ich także w zakresie pozytywnego wsparcia i motywacji.

Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz aktywna uczestniczka konferencji naukowych.

Prywatnie - miłośniczka narciarstwa z uprawnieniami instruktorskimi i zapalona biegaczka na długich dystansach w górach. W ciągłym ruchu!

Biega od 6 lat (z przerwami na naprawianie biodra), od 2 lat w górach. W 2018 roku przebiegła pierwsze ultra. W tym roku ma już za sobą Zimowy Maraton Bieszczadzki, GUR Myślenice, Bojko Pikuj i Ultra Magurski.

Bartosz Florczak, dietetyk sportowy - Poradnia Dietetyczna Be ComplEAT z gabinetami w Krakowie, Tarnowie i Wrocławiu. Poradnia bazuje na autorskim systemie informatycznym, ma międzynarodowe doświadczenie, pracuje ze sportowcami z najwyższego szczebla. Pod opieką Be ComplEAT są reprezentanci Polski w siatkówce, koszykówce, pilce nożnej i dyscyplinach ekstremalnych. Współpracuje m.in. z tak znanymi biegaczami jak Piotr Uznański i Ania Kącka.

W młodości piłkarz ręczny, obecnie w chwilach wolnych od pracy startuje amatorsko w biegach górskich ultra. Rodowity wrocławianin, trenuje na Ślęży. W tym roku ukończył Wielką Prehybę, Rzeźnika Sky i Ultra Trail na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich.

Znajomość wielu dyscyplin sportu z własnego doświadczenia, a także „smaku ultra” daje mu dużą przewagę w pracy ze sportowcami.

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce