Fotograf Festiwalu Biegowego zwycięzcą Grand Press Photo 2020!


Opublikowane w czw., 14/05/2020 - 09:01

Jacek Szydłowski z „Dziennika Wschodniego” laureatem głównej nagrody prestiżowego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo 2020! Z Jackiem mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Gratulujemy!

„Zdjęcie Roku” powstało 23 marca w warunkach pandemii COVID-19. Przedstawia lekarkę Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie w czasie dyżuru w specjalnym namiocie, w którym przyjmowani są pacjenci podejrzani o zakażenie wirusem.

Praca Jacka Szydłowskiego zdobyła także nagrodę w kategorii „Wydarzenia” (zdjęcia pojedyncze).

– Bardzo się cieszę z tych nagród, zwłaszcza, że konkurencja jak zwykle była bardzo silna. Kiedy zrobiłem to zdjęcie, czułem, że jest dobre. Wysyłając je na konkurs miałem nadzieję, że zostanie zauważone, ale nie liczyłem na aż takie wyróżnienie – mówił podczas gali finałowej konkursu Jacek Szydłowski.

Wcześniej Jacek Szydłowski zdobywał już m.in. główną nagrodę w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, a jego prace można było zobaczyć m.in. w National Geographic. W 2019 r. Jacek przygotował dla Fundacji „Festiwal Biegów” cykl zdjęć reportażowych z 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

To nie koniec biegowych wątków w wynikach Grand Press Photo 2020. Laureatką nagrody w kategorii „Sport” została Aleksandra Szmigiel (Agencja Reporter), której prace dobrze znają m.in. kibice lekkiej atletyki oraz biegów ulicznych w stolicy. Nagrodzona fotografia przedstawia irlandzką pływaczkę Clare Cryan obserwującą skok do wody reprezentacyjnej koleżanki.

Do Grand Press Photo 2020 – konkursu dla zawodowych fotoreporterów mediów tradycyjnych i internetowych, jury zakwalifikowało 266 prac 61 autorów. Z liczbą 5 273 zgłoszonych fotografii, był to rekordowy rok w historii nagrody ufundowanej przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press.

Zapis relacji z Gali Finałowej Grand Press Photo 2020:

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce