Fruciaki zainaugurowały występy na scenie głównej. W programie wiele atrakcji


Opublikowane w pt., 06/09/2019 - 18:37

Punktualnie o godzinie 14:00 na dużą scenę 10. TAURON Festiwalu Biegowego weszły Fruciaki. Zespół taneczny zainaugurował występy i pokazy, które tradycyjnie towarzyszą sportowym emocjom na deptaku. W programie czeka wiele atrakcji: występy grup tanecznych, orkiestr, zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Na tej samej scenie podczas dekoracji zobaczymy też zwycięzców wielu festiwalowych konkurencji.

Trudno o lepszy wybór na początek. Fruciaki rozruszały nie tylko biegaczy, którzy już gromadzą się na deptaku, ale też turystów i przechodniów, którzy dołączyli do tłumu zebranego przed sceną słysząc muzykę. Widzowie podrygiwali w jej rytm, żywo kibicowali dzieciom a wiele osób próbowało uwiecznić ich występy na nagraniach. Zachwyt wzbudziło zwłaszcza przedstawienie muzyczne, które przygotował jedna z młodszych grup.

Fruciaki to lokalny zespół. Tworzy go niemal 150 dzieci w różnym wieku. Jego założycielką jest Karolina Wolak, która jednocześnie trenuje młodych tancerzy i przygotowuje dla nich choreografię. – Zespół powstał dwa lata temu, liczy 147 osób. Dzieci mamy w wieku od 4 do 16 lat, tańczą w pięciu grupach wiekowych. Uczymy tańca nowoczesnego, współczesnego, jazzowego, hip-hopu. Układy mają różny stopień trudności, zależnie od wieku.

Grupa nie tylko chętnie trenuje i występuje w okolicy, ale też często startuje w turniejach i konkursach. Zawsze z sukcesami: - Nasze największe sukcesy to to pierwsze miejsce najmłodszej grupy podczas tegorocznego ogólnopolskiego turnieju, drugie miejsce starszej grupy oraz dwa trzecie pozostałych.

Młodzi artyści weszli na scenę pewnym krokiem, wręcz nie mogli się doczekać występu. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. A to dopiero początek emocji, które zapewniają występy na dużej scenie. W programie między innymi grupy taneczne, Orkiestra Reprezentacyjna Sił Zbrojnych Ukrainy, zespół Kruca Banda, młode talenty, Mateusz Górny GOORAL oraz Kraków Street Band.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce