FUNmageddon, czyli Runmageddon na wesoło! Po raz pierwszy podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego!


Opublikowane w pon., 27/07/2015 - 20:25

W sobotę 12 września na Jaworzynie Krynickiej odbędzie się pierwsza edycja FUNmageddonu, czyli biegu na dystansie 3 km przez przeszkody, którego celem jest przede wszystkim znakomita zabawa! Swoją trasę w krynicy - Mini Runmageddon - będą miały także dzieci.

PZU Festiwal Biegowy, który w tym roku odbędzie się po raz szósty, w dniach 11-13 września, to prawdziwe święto biegania. Do wyboru jest blisko 30 konkurencji z trasami od 300m do 100 km, a dedykowane konkurencje znajdą tu zarówno dzieci, początkujący biegacze jak i zawodowcy, biegacze uliczni, górscy i ultramaratończycy.

Ponieważ impreza pokazuje i oferuje wszystko to, co w polskich biegach najlepsze, w tegorocznej imprezie – dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Runmageddon – będzie można również spróbować swoich sił w biegu przeszkodowym - FUNmageddon.

W FUNmageddon liczy się głównie frajda, jaką daje wysiłek fizyczny. To bieg w zupełnie nowej formule, na krótszym dystansie, bez ekstremalnych przeszkód, wysokich ścian, zasieków i lin, za to z całą masą błota i wody oraz atrakcji, które sprawią, że każdy z uczestników dotrze do mety z uśmiechem.

Poziom trudności trasy FUNmageddonu będzie niższy niż zwykle w Runmageddonie, gdyż zależy nam, aby ukończenie tego biegu było możliwe dla każdego! Dla osób obawiających się startu w regularnym cyklu Runmageddon, start w Krynicy to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje przygotowanie. Łatwiej już nie będzie!

Limit uczestników to 450 osób, które będą ruszać na trasę w trzech turach co 30 minut. Start pierwszej serii o godzinie 9:00.

– O ile biegi pod szyldem Runmageddonu promujemy hasłem „Będzie piekło!” to FUNmageddon, który zorganizujemy podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego będzie jedynie przedsionkiem piekieł - wyjaśnia Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddonu. 

– Jak sama nazwa wskazuje wydarzenie w formule FUNMageddon to radość z ruchu w czystej postaci. Bez pomiaru czasu, bez stresu i ekstremalnych przeszkód, ale to nie oznacza, że uczestników imprezy czeka spacerek! Będzie to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje siły przed Rekrutem, czyli najkrótszą edycją Runmageddonu. Jeśli chcecie beztrosko potaplać się błocie i pokonać przeszkody "na wesoło" to już teraz serdecznie zapraszam na Jaworzynę! – zachęca szef Runmageddonu. 

Oprócz FUNmageddonu w Krynicy-Zdrój odbędzie się również edycja Mini Runmageddonu dla najmłodszych fanów biegania przez przeszkody. Bieg w tej formule odbędzie się tego samego dnia, również na Jaworzynie Krynickiej. Od godziny 11:00 startować będą dzieci w wieku do 12 lat (planowane rozszerzenie kategorii, szczegóły niebawem). 

Zapisy na FUNmageddon, festiwalowy Mini Runmageddon oraz pozostałe biegu cyklu Runmageddon trwają na stronie www.runmageddon.pl.

Zapisy na pozostałe konkurencje 6. PZU Festiwalu Biegowego trwają na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce