Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking zakończone - ubiegłoroczny zwycięzca ponownie triumfuje

Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 15:55

Sobota jest drugim dniem zmagań sportowych w Piwnicznej-Zdroju. Dobiegły już końca Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Podobnie jak w ubiegłych latach, konkurencja cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników 12. Festiwalu Biegowego.

Dobiegły końca Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Wójtowicz z miejscowości Widacz, który pokonał całą trasę w 35 minut i 14 sekund. Drugie miejsce zajął Robert Janocha z Krosna, który osiągnął czas 35 min. 47 sek. Trzecią pozycję zajął Marek Sokołowski z Rymanowa-Zdroju (36 min. 32 sek.)

- Fantastyczne uczucie. Nie spodziewałem się, że wygram, bo ciężko jest się spodziewać czegokolwiek na tego typu zawodach, tym bardziej, że mieliśmy bardzo mocną obsadę. Już czwarty raz jestem na podium, a drugi raz wygrywam zawody. Jestem bardzo zadowolony. Fantastyczny klimat ma ta impreza biegowa. W Festiwalu Biegowym biorę udział już czwarty raz - powiedział zwycięzca Tomasz Wójtowicz.

W ubiegłym Tomasz Wójtowicz również zajął pierwsze miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, pokonując całą trasę w 30 minut i 32 sekundy. Drugie miejsce miał Krzysztof Skiba (30 min. 46 sek.), a trzecie Piotr Stępak (31 min. 03 sek.).