Grzegorz Czyż najszybszym maratończykiem

Opublikowane w ndz., 11/09/2011 - 12:11

Grzegorz Czyż z Bogumiłowic wygrał Koral Maraton Festiwalu Biegowego. Zwycięzca maratonu osiągnał wynik 2:43:33. Drugie miejsce zajął Piotr Pobłocki z Lęborka  (2:49:52), a jako trzeci na mecie zameldował się Dmytro Ivanysh z Uzgorodu na Ukrainie, z czasem 2:52:21. Wśród kobiet najlepsza okazała się, dziwiąta w klasyfikacji generalnej, Danuta Piskorowska z Wrocławia, która osiągnęła wynik 3:03:56.

WYNIKI

Bieg maratoński rozpoączął się o godzinie 9 rano na krynickim deptaku. Na starcie stanęło 430 zawodników.

Do pokonania była trasa z Krynicy, do Muszyny na Jastrzębik do Powroźnika, Tylicza i do Krynicy. -  Był to rzeczywiście ciężki bieg – opowiadał na mecie Grzegorz Czyż – najlepszy maratończyk. – Już na początku trasy miałem problemy z łydką, zaczęły mnie łapać skurcze. Później miałem kolkę, ale wszystko przetrzymałem. Od połowy trasy było już dobrze. W Powroźniku miałem dwie minuty przewagi nad Dmytro. Ale z każdym kilometrem byłem szybszy. Bardzo się cieszę z wygranej, tym bardziej, że był to bardzo trudny maraton.

Profil trasy:  • Start - 558 m.n.p.m.   Najwyższy punkt - 698  m.n.p.m.  Meta - 558 m.n.p.m.