Gwiazdy, bieganie, sport, dieta i głowa. Przyjdź w Krynicy na Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze! [PROGRAM]


Opublikowane w czw., 05/09/2019 - 11:12

Jak co roku, także i podczas jubileuszowego, 10 TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, zapraszamy na Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, w sali Forum usytuowanej w hali EXPO, będzie można spotkać gwiazdy sportu, przede wszystkim różnych odmian biegów, a także wybitnych specjalistów w dziedzinach sportowcom bardzo bliskich jak psychologia czy dietetyka.

Dla niektórych z nich pobyt w Krynicy będzie startem lub metą niezwykłego wyzwania. Magdalena Gorzkowska, która na igrzyskach olimpijskich w Londynie była w składzie naszej sztafety 4x400 m, niedługo po spotkaniu w Krynicy, jeszcze w trakcie Festiwalu, uda się w najwyższe góry świata, by zdobyć kolejny w swej kolekcji Korony Himalajów i Karakorum szczyt – Manaslu.

Z kolei niemal prosto z Himalajów stawi się w Krynicy Łukasz Sagan, który w Indiach zmagał się z ekstremalnym dystansem 555 km na jeszcze bardziej ekstremalnej wysokości blisko 5500 m n.p.m. podczas zawodów La Ultra – The High.

A Roman Ficek opowie „na bardzo gorąco” o tym, jak – jako pierwszy człowiek na świecie – pokonał biegiem Łuk Karpat, ponad 2000 km po jednym z najwyższych pasm górskich w Europie. Biegacz spod Babiej Góry z powodzeniem zakończył swe wyzwanie w środę, a już w sobotę będzie z Wami w Krynicy.

Spotkaniom z naszymi odważnymi ultrasami będą towarzyszyły pokazy zdjęć i filmów z ich ekstremalnych wypraw. Warto przyjść, posłuchać i zobaczyć, a chłopaków nagrodzić oklaskami za ich niezwykłe wyczyny!

Będzie o bieganiu po schodach w opowieści najwybitniejszego towerrunnera Piotra Łobodzińskiego i o tym, jak trudno wrócić na najwyższy poziom po oważnej kontuzji. Jedna z najbardziej lubianych polskich lekkoatketek Joanna Jóźwik ciągle walczy o prawo startu w Mistrzostwach Świata w Dosze, ale znalazła czas, by przyjechać do Krynicy i spotkać się z biegaczami.

Będą i kontrowersje: zastanowimy się, dlaczego rak współczesnego sportu, czyli doping, coraz częściej pojawia się także w sporcie-amatorskim, a także dlaczego nasi zawodnicy nie potrafią naprawdę szybko biegać na 5 i 10 kilometrów.

Stały gość Festiwalu Biegowego w Krynicy, maratoński obieżyświat profesor Grzegorz Kołodko, prosto po powrocie z azjatyckiego Timoru opowie o najpiękniejszych imprezach, w których uczestniczył i swoich kolejnych, coraz to nowych wyzwaniach sportowych.

A z największą maratonką w naszej historii Wandą Panfil porozmawiamy o historii i dniu dzisiejszym „królewskiego dystansu” w Polsce. Jedyna polska mistrzyni świata w maratonie będzie też czekała w Muszynie na biegaczy finiszujacych w Życiowej Dziesiątce. Medal z rąk takiej gwiazdy sportu będzie na pewno smakował szczególnie!

Dla miłośników biegów górskich także mamy łakome kąski. Na scenie Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze zaprezentują się czołowe polskie grupy: Buff Team i Salomon Suunto Team. Ten drugi ma dla Was niespodziankę: oficjalnie przedstawi nowych zawodników grupy, a będą to – zapewniamy – topowe nazwiska polskich biegów!

Nie zabraknie tez porad fachowych porad dietetycznych dla biegaczy, zarówno górskich, jak i ulicznych ścigaczy, a jeśli chcecie wiedzieć, co podczas zawodów dzieje się w głowie ultrasa, a przede wszystkim – jak radzić sobie ze stawianymi przez nią barierami, odpowiedź na bte pytania znajdziecie podczas Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze.

Zapraszamy od piątku do niedzieli do sali FSZP w hali EXPO, w naszym biegowym miasteczku na deptaku w Krynicy!

Fundacja Festiwal Biegów

zdj. Michał Złotowski - photography


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce