Już ponad 5 000 chętnych do biegania w Krynicy!


Opublikowane w czw., 08/05/2014 - 13:22

Tempo zapisów na V Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego nie słabnie. Na cztery miesiące przed rozpoczęciem imprezy chęć startu w Krynicy zgłosiło już ponad 5 000 osób, o ponad 1500 więcej niż w tym samym okresie w 2013 r. !

Półtora tysiąca chętnych do biegania w mieści Nikifora to zresztą cząstkowa liczba zapisów do najpopularniejszego biegu Festiwalu – Życiowej Dziesiątki TAURONA. Co ciekawe, ponad 1/3 tej liczby stanowią kobiety! Dedykowany płci pięknej, szczególnie paniom rozpoczynającym swoją przygodę z bieganiem Bieg Kobiet na 600m, przebił właśnie liczbę 200 uczestniczek.

Bieg 7 Dolin, który uzyskał niedawno rangę I Mistrzostw Polski w Ultramaratonie (w biegach górskich) to druga pod względem popularności konkurencja Festiwalu. O medale MP na 100-kilometrowej trasie biegu wytyczonej w Beskidzie Sądeckim chce powalczyć 836 osób, w tym 64 panie. Zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja!

W królewskim Koral Maratonie zamierza wystartować już ponad 570 osób, a w towarzyszących B7D ultramratonie 66 km i biegu górskim 36 km już ponad 500 osób. Wyzwanie w drugiej edycji Iron Run, rozbudowanej do 8 biegów, chce podjąć już ponad 70 osób.

Spośród nowych konkurencji Festiwalu największym zainteresowaniem cieszy się półmaraton (blisko 550 zgłoszeń), Bieg Nocny na 5 km (500 zgłoszeń) oraz Bieg na 15 km (ponad 300 rejestracji).

Szczegółowy program V Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój można znaleźć w portalu www.FestiwalBiegow.pl. Tam również można się zapisać na krynicką imprezę (sekcja REJESTRACJA). Tegoroczną edycję Festiwalu zaplanowano na 5-7 września.

Zapraszamy ponadto do udziału w konkursach na Biegowe Wydarzenie i Dziennikarza Roku. Wśród wszystkich osób, które zaproponują swoje kandydatury i zagłosują w konkursie, rozlosujemy 40 voucherów na sprzęt sportowy – każdy o wartości 500 zł. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce