Już ponad tysiąc chętnych na Życiową Dziesiątkę w Krynicy!


Opublikowane w pt., 14/02/2020 - 14:12

Życiowa Dziesiątka to najpopularniejsza konkurencja Tauron Festiwalu Biegowego. W dziesiątej edycji krynickiej imprezy dystans 10 km ukończyło 1484 biegaczy i biegaczek. Siedem miesięcy przed 11. Tauron Festiwalem Biegowym zapisało się na Życiową Dziesiątkę już ponad tysiąc uczestników.

10 km z Krynicy do Muszyny to jeden z najszybszych takich dystansów w Polsce. A to zasługa delikatnie opadającej trasy na niemalże całej długości.

– Wbrew pozorom to nie jest takie bardzo łatwe, by dobrze przygotować się do takiego startu – twierdzi Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie. – I nie jest też tak, że skoro jest z górki, to biegnie się tylko przyjemnie. W tym roku w Krynicy zamierzam mocno pobiec właśnie w tej konkurencji. Możecie się ze mną sprawdzić.

Ta konkurencja jest rozgrywana od początku Festiwalu Biegowego w Krynicy w 2010 roku. Już rok później metę osiągnęło 769 zawodników i zawodniczek! Od 2013 roku zawsze jest ich ponad 1400.

W ubiegłorocznej edycji udało się pobić polski rekord trasy wśród kobiet. Dokonała tego Katarzyna Jankowska, która uzyskała czas 32:43. Wśród mężczyzn najszybszym Polakiem w historii biegu był Artur Kozłowski – 27:49.

11. Tauron Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 11–13 września. Do wyboru jest ponad 20 konkurencji od 300 m do 100 km, od biegów ulicznych po ultramaratony górskie, są także dystanse dla amatorów nordic walking i oczywiście dla dzieci.

Na start w Krynicy do tej pory zapisało się prawie 4700 biegaczy i biegaczek. Poza Życiową Dziesiątką dużą popularnością cieszą się górskie Biegi 7 Dolin w Beskidzie Sądeckim. Na trzy dystanse plus Runek Run zarejestrowało się ponad 2800 uczestników. Najwięcej jak na razie wybrało Bieg 7 Dolin na 35 km – ponad 870 zgłoszeń. Jest więc szansa, że i kolejna konkurencja przekroczy barierę tysiąca chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się królewski dystans Biegu 7 Dolin – 100 km. Jest już ponad 750 osób, która chce zmierzyć się z tym wzywaniem.

Zaletą biegów podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy jest brak limitów czy też losowania. Do tego każdy uczestnik Biegu 7 Dolin po ukończeniu konkurencji dostaje koszulkę finiszera.

Zapraszamy do Krynicy!

Program 11. Tauron Festiwalu Biegowego

Zapisy TUTAJ

Listy startowe

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce