Karol Grosfeld. Zabiegany z Częstochowy człowiek wielu pasji. Nowy Ambasador FB


Opublikowane w pon., 21/01/2019 - 11:36

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy kolejnego nowego Ambasadora FB. Przed Wami - Karol Grosfeld.

Karol ma 36 lat i jest biegaczem, a sam o sobie mówi, że „człowiekiem wielu pasji, który lubi wyzwania i mega aktywny tryb życia”. – Jestem otwarty na nowe sytuacje i to, co dzieje się w mojej okolicy, wśród znajomych. Jestem też honorowym krwiodawcą i morsem – dodaje.

Biega... praktycznie od dzieciństwa, bo ganiał za piłką przed blokiem w rodzinnej Częstochowie, a  później, już trochę więcej, w szkole. – Ale tak naprawdę, to moje bieganie zaczęło się chyba w 2007 r., od pierwszego biegu w Akureyri na Islandii. Byłem zapisany na 3 km, a pobiegłem 10. To był szok (ledwo dobiegłem)! – śmieje się. – Później trenowałem w Częstochowie, dołączyłem do grupy pasjonatów biegania i aktywnego trybu życia Zabiegani Częstochowa. Do tej pory ją reprezentuję, startuję w zawodach w pomarańczowej koszulce Zabieganych – opowiada.

Bieganie jest dla Karola stylem życia. – To oddychanie, spędzanie wolnego czasu, poznawanie wielu ciekawych i interesujących osób – mówi.

Moje rekordy życiowe, coż… hmmm... szału nie ma – stwierdza – ale w skrócie wyglądają tak:

  • 5 km – 19:40 (Częstochowa)
  • 10 km – 41:20 (Dobrodzień 2014)
  • półmaraton –1:38 (Pabianice)
  • maraton – 3:32 (Poznań 2014)
  • bieg na 64 km –7:30 (9 miejsce w Biegu 7 Dolin 2013)
  • 100 km – 14:32 (Bieg 7 Dolin, Krynica 2014)
  • ukończenie Iron Run w 2017 i 2018

Biegowe motto Karola Grosfelda, sprawdzające się i w innych dziedzinach życia, to:

"Nie poddawaj się, walcz!"

A Festiwal Biegowy jest… spotkaniem ciekawych biegaczy i miejscem realizacji sportowych zamierzeń, gdzie można i pobiegać, i miło spędzić czas.

– Festiwal w Krynicy to dla mnie punkt obowiązkowy w kalendarzu biegowym – twierdzi nowy Ambasador FB. – Ukończyłem dwie ostatnie edycje Iron Runa, choć po pierwszej zarzekałem się, że… nigdy więcej! Coś w tym zatem musi jednak być... – mówi Karol Grosfeld.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce