Kim jest szczęściarz spod Sącza, który wygrał samochód od Korala?

 

Kim jest szczęściarz spod Sącza, który wygrał samochód od Korala?


Opublikowane w ndz., 12/09/2021 - 19:00

Emocje sięgały zenitu, kiedy Anna Czerwińska, prezes Fundacji Festiwal Biegów dozowała napięcie i po jednej cyferce wyczytywała numer startowy biegacza, który miał zgarnąć główną nagrodę, nowiuteńką Toyotę Aygo ufundowaną przez firmę Koral. Potem w tłumie zapadła cisza. Zwycięzca się nie pojawił. Kiedy losowanie odbyło się po raz drugi, najpierw było słychać radosny krzyk, a potem pojawił się szczęściarz

Kiedy wybiła godzina zero, tłum biegaczy pojawił się pod festiwalową sceną. W każdym sercu tliła się nadzieja na wygraną. Kiedy po pierwszym losowaniu okazało się, że nie ma szczęściarza, do którego uśmiechnął się los, zaczęła się kolejna tura emocji, które sięgnęły zenitu. 

Potem w tłumie zapanowało poruszenie i dał się słyszeć krzyk. Pojawił się roześmiany biegacz, który pędem wpadł na scenę.

- Skąd pan jest? – padło pytanie. - Z Młodowa, spod Piwnicznej – powiedział z radością. – W życiu jeszcze niczego nie wygrałem.

Szczęściarzem jest Andrzej Długosz z Młodowa.  Po raz pierwszy w historii Festiwalu nagroda trafiła do biegacza z Sądecczyzny. – Po prostu nie wierzę. Chyba fortuna wynagrodziła mi to, że tym razem w biegach nie poszło mi najlepiej – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” zaraz po odebraniu kluczyków od samochodu, które wręczył mu Piotr Gąsiorowski, dyrektor firmy Koral.

- Z każdym wyczytanym numerem serce biło mi coraz mocniej. Emocje były ogromne – opowiada Andrzej Długosz. - Kiedy usłyszałem ostatnią cyfrę, szóstkę, byłem w szoku. A potem nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście. Do tej pory zresztą nie mogę uwierzyć.  Ale rodzina się ucieszy! Mamy już jeden samochód, ale drugi w domu też się przyda.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce