Komfortowy Bieg 7 Dolin 64 km - zmiany w formule startu i...


Wobec 

  • spodziewanej wysokiej frekwencji w konkurencji, wyższej niż w latach ubiegłych (już ponad 800 zgłoszeń),
  • wdrożenia nowego systemu transportu uczestników na start w Rytrze, w który to biegacze sami decydują czy chcą skorzystać z autokarów organizatora czy dojechać samodzielnie, oszczędzając część opłaty startowej,
  • charakterystyki trasy w początkowym fragmencie (zwężenie trasy).. 

... zmodyfikowaliśmy formułę startu w konkurencji oraz system limitów cząstkowych na trasie. Ma to na celu podwyższenie komfortu biegu uczestników konkurencji.

Start:  

Od edycji 2017, każdy uczestnik Bieg 7 Dolin 64 km będzie startował indywidualnie, w tzw. okienku startowym. Biegacze będą ruszać na trasę począwszy od godz. 6:30, po jednej osobie w odstępach 5-sekundowych. Zostanie utworzony specjalny lej startowy - o sprawny przebieg startu zadbają sędziowie i przedstawiciele organizatora. 

Strefa startu będzie otwarta tylko do godz. 8:15 - po tej godzinie nie ma możliwości wystartowania w konkurencji. 


Limity cząstkowe trasy:

Limity czasowe trasy ulegają zmianie. Od edycji 2017 liczyć będzie się godzina, do której trzeba dotrzeć do danego punktu kontrolnego. Limity przedstawiają się następująco: 

  • Piwniczna (30. kilometr trasy) – do godz. 14:30
  • Wierchomla (41. kilometr trasy) – do godz 16:00
  • Bacówka nad Wierchomlą (52. kilometr trasy) – do godz. 18:00
  • Krynica (meta) – (do godz. 20:00)

Pomiar czasu:

Przypominamy, że uczestnicy Biegu 7 Dolin 64 km klasyfikowani są na podstawie czasów netto (od przekroczenia linii startu do przekroczenia linii mety).


Szczegółowe informacje o wszystkich dystansach Biegu 7 Dolin oraz Runek Run 17 km znajdziecie w INFORMATORZE, który opublikowaliśmy dziś w naszym portalu.

Informator został też dołączony do opisu każdego z biegów w zakładce "8. PKO Festiwal Biegowy" (rozwijane menu po lewej stronie).

Fundacja "Festiwal Biegów"


Polecamy również:


Podziel się: