Koncerty 8. PKO Festiwalu Biegowego

 

Koncerty 8. PKO Festiwalu Biegowego


Opublikowane w śr., 30/08/2017 - 10:50

Artyści, których zobaczymy i posłuchamy na scenie festiwalowej. 

Jacek „Mezo” Mejer - od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak „Sacrum”, „Ważne”, „Kryzys”, Po Robocie czy „Aniele”. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ambitny biegacz, z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 48 minut!

Moje credo – Muzyka, Sport, Motywacja

MUZYKA

Od kilkunastu lat jestem znany ze swojej działalności muzycznej. Piszę teksty, występuje na scenie. Uwielbiam to i prawdopodobnie będę to robił jeszcze długie lata niezależnie od poziomu popularności , bo ta potrzeba siedzi głęboko w mnie.

SPORT

Mimo, że na Olimpiadę już nie pojadę, bo mam prawie 35 lat a to raczej wiek sportowego emeryta, bardzo chciałbym rozwijać się sportowo i dzielić się z Wami tymi przeżyciami. Być może zachęcić do tego również Was. Okazuje się, że złamanie 3 godzin w maratonie, które miało być końcem – będzie początkiem. Chce się rozwijać biegowo, uczyć siebie i Was tej dyscypliny.

MOTYWACJA

Coś co zawsze starałem się mieć w tekstach. Cel, sens, powód do działania. Wg mnie to bardzo ważne i na tym polu także chciałbym się rozwijać. Poza muzycznymi i sportowymi tematami chcę poruszać także takie dziedziny jak psychologia pozytywna i psychologia sportu. Rozwój osobisty, samodoskonalenie się. Bez demagogii i zaklinania rzeczywistości.


MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella.

Muzyka zespołu MONK to połączenie różnych gatunków takich jak: jazz, pop czy też rock – wykonywana w unikalny sposób – zero instrumentów, tylko głosy ludzkie. Grupa wystąpiła podczas wielu znaczących imprez muzycznych w Polsce, m.in. w Gali Rozdania Oscarów Jazzowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. We wrześniu 2009 r. została laureatem oraz zdobywcą Srebrnego Serca Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty „KOROWÓD 2009”. Tarnowianie zagrali też w w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a koncert był transmitowany na żywo przez Program Trzeci Polskiego Radia.

Grupa podczas swej dwudziestoletniej działalności miała niewątpliwą przyjemność wystąpić obok takich artystów jak: Renata Przemyk, Krystyna Prońko, Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Alicja Majewska, Michał Bajor, Marek Bałata czy też Zespół Skaldowie. Muzycy często posługują się w życiu następującą maksymą: ‘nie ma nic piękniejszego niż głos ludzki, chyba… że jest ich pięć…’


Megitza sama w wieku 16 lat opuściła swoją górską wioskę w pobliżu Zakopanego i wyjechała do Ameryki. Pragnienie młodzieńczej wolności, ambicja, charyzma i góralska siła, pomogły jej zbudować karierę kiedyś w USA, a teraz w Europie. Śpiewa i gra na kontrabasie. W USA zagrała setki koncertów. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku, kiedy to została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii.

Megitza do tej pory wydała 7 albumów studyjnych, najnowszy to "Happy Metal” (2016), który powstał w formacji Megitza Trio, półfinalistów Mam Talent, zdobywców "złotego guzika" od Agnieszki Chylinskiej. Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie 'happy metal' - czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi. Oprócz Megitzy w skład trio wchodzą: Stasiu Rzadkosz, utalentowany akordeonista i wokalista z Zakopanego oraz Marcin Leśniak - wokalista - skrzypek - gitarzysta, urodzony w USA, pochodzący z góralskiej rodziny wybitnych muzyków z Kościeliska, założycieli zespołu "Goranie" w Chicago.


Piwnica św. Norberta - pierwszy koncert zagrali w styczniu 1992 roku i odtąd Piwnica nieprzerwanie towarzyszy krakowskiej publiczności, dając w każdy wtorek muzyczno-poetyckie koncerty pod hasłem „Muzyka w przestrzeni słowa". Każdy koncert ma własny scenariusz i dramaturgię, jest spektaklem złożonym z muzyki, poezji i pieśni. Jest także zaproszeniem do wspólnej wyprawy w coraz to nowe rejony ludzkiej wrażliwości ,opowieścią o sprawach wielkich i małych, oglądanych przez czarodziejski pryzmat muzyki i poezji.

...Muzyki i poezji bardzo różnej - medytacyjnej, ilustracyjnej, klasycznej, rockowej i jazzowej. Towarzysza jej teksty Mickiewicza, Leśmiana, Eliota, ale i Białoszewskiego czy Witkacego a także wiersze i pieśni stworzone przez naszych kompozytorów i poetów. Dla artystów Piwnica to przede wszystkim miejsce gdzie mogą tworzyć sztukę i dzielić nią z publicznością - i z sobą nawzajem- z dala od artystycznego rynku, na którym funkcjonują na co dzień. Piwnica Św. Norberta jest bowiem z założenia przedsięwzięciem niekomercyjnym. Nie ma biletów wstępu, a skromne datki od widzów na ogół nie wystarczają na amortyzację sprzętu. Cała praca grupy opiera się na działalności całkowicie bezinteresownej, prowadzonej sporym nakładem sił i środków.


KrucaBanda – kapela powstała w 2013 roku. 

"Jesteśmy bandą młodych, ale doświadczonych i pełnych pasji ludzi. Muzyka jest naszą radością, bawimy się nią, przez co w granych przez nas kawałkach nigdy nie wieje nudą. Kiedy uświetniamy wszelkie imprezy i eventy zawsze dajemy z siebie wszystko, a czasem i więcej - zaskakując samych siebie. Na koncertach prezentujemy repertuar, który ukaże się na naszej pierwszej płycie. Są to utwory folkowe oparte na tradycyjnych tekstach ale zagrane na sposób współczesny gdzie instrumenty smyczkowe zastępują gitary i dochodzi perkusja z klawiszami. W skład utworów koncertowych wchodzą: „Idzie dysc”, „Hej Hej Góralu”, „Lipka” , „Kozak”, „Karcmorecka” i wiele wiele innych.


Violka Marcinkiewicz - charyzmatyczna wokalistka obdarzona wyjątkową barwą głosu. Śpiewa od szóstego roku życia. Jest dwukrotną półfinalistką programu "Must Be The Music" a także uczestniczką programów "Szansa na Sukces" i "The Voice Of Poland". Zespół Violka powstał z początkiem roku 2017. W repertuarze ma własne kompozycje oraz największe przeboje światowej i polskiej muzyki pop. 


Cheap Tobacco - jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. W ciągu 6 lat aktywności scenicznej zespół zagrał ponad 350 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. Rawa Blues. Laureaci wielu festiwalu muzycznych, w tym trzeciej nagrody na Festiwalu Ryśka Riedla. Zespół wydał dwa albumy studyjne: EP(2012) oraz LP - Promises of Tomorrow (2015). Oba wydawnictwa można usłyszeć m. in. w Trzecim Programie Polskiego Radia, Antyradiu. - Proszę ich zobaczyć bo płyta jest na prawdę świetna i świetnie się jej słucha a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej - napisał Piotr Baron z "Trójki".


Starosądecki Chór Gospel i Muzyki Rozrywkowej - działa od lutego 2016 roku. W skład grupy wchodzą pasjonaci muzyki i zawodowcy i amatorzy, w liczbie około 20 osób. W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki rozrywkowej. Chór działa przy Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. „Łączy nas wspólna pasja i zamiłowanie do muzyki. Ciągle się tworzymy, rozwijamy i uczymy. To dla nas duże wyróżnienie, że możemy dzisiaj zaśpiewać dla Państwa, to nas motywuje do pracy.”


Kapela Howerna prosto z Piwnicznej Zdrój. Prezentuje muzykę Karpat, wykonaną we własnych aranżacjach. Ich muzyka charakteryzuje sie ogromną żywiołowością, bo Howerna to grupa ludzi chcących rozweselać i umilać życie muzyką. „Gramy ogólnie pojętą muzykę łuku Karpat, w repertuarze posiadamy kawałki słowackie, węgierskie, łemkowskie, bałkańskie oraz oczywiście polskie (dla każdego coś miłego). Staramy się dążyć cały czas do perfekcji której nigdy nie osiągniemy”


PODOLSKY - nazwa zespołu wzięła się od... akordeonisty, a zarazem lidera Mateusza Podolskiego. „Staramy się poznać muzykę którą gramy a następnie poprzez improwizację tknąć w nią cząstkę nas samych.”


The Seeds to tarnowski zespół wykonujący na żywo covery oraz realizujący własną twórczość. Młodzi, profesjonalni muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym oraz wyjątkowa wokalistka zapewniają doskonałą zabawę! W tym roku zagrali i zagrają jeszcze supporty przed m.in. Patrycją Markowską, Agnieszką Chylińską, Rafałem Brzozowskim oraz zespołami Lady Pank, Varius Manx, Golec uOrkiestra, Bracia i Piersi. Obecnie w stacjach radiowych grany jest pierwszy utwór studyjny "No powiedz".


Krakowska Formacja Batucadowa "Sorrir Por Favor!" /przekazująca uśmiech, radość, pozytywną energię/ powstała przy Szkole Samby o tej samej nazwie, prowadzona przez muzyków z krakowskiej sceny, w skład zespołu perkusyjnego wchodzą osoby specjalizujące się w rytmach i kulturze Brazylii.  "W ciągu zaledwie 5 lat mieliśmy okazję wystąpić m.in. na takich prestiżowych wydarzeniach jak Parada Smoków, Color Run, Kraków Bussines Run, ORLEN Warsaw Marathon, Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn w Tauron Arenie Kraków i FIFA World Cup Trophy Tour by Coca-Cola. Ponadto występowaliśmy w Filharmonii, wielu klubach, na różnego rodzaju imprezach firmowych i paradach. Od początku naszej działalności rokrocznie na przełomie maja i czerwca organizujemy  festiwal  "Smocze Spotkania Sambowe". Festiwal ten  dodaje dużego kolorytu wydarzeniom kulturalnym, które  odbywają się w naszym ukochanym mieście Krakowie. Naszą grę doceniło już Krakowskie Biuro Festiwalowe, Poza Horyzonty - Fundacja Jaśka Meli oraz krakowski Teatr Groteska i Filharmonia Krakowska"

Fundacja "Festiwal Biegów"

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce