Konspol Półmaraton 2018 - déjà vu na mecie [WYNIKI]

Opublikowane w ndz., 09/09/2018 - 14:26

Uczucia déjà vu doświadczyli widzowie oczekujący na zwycięzców Konspol Półmaratonu. Pierwsza trójka wbiegła na metę w dokładnie takiej samej kolejności jak dzień wcześniej w Muszynie podczas Życiowej Dziesiątki. Nieco urozmaicenia wprowadziły panie: wczorajsze triumfatorki zamieniły się miejscami.

Zwycięzcą Konspol Półmaratonu został Silas Mwetich, który wczoraj wygrał Życiową Dziesiątkę: - Bieg był dość trudny, trasa tutaj jest wymagająca. Do tego pogoda: było zimno – przyznał na mecie. Zawodnik uzyskał czas 1:07:20. Jako drugi bieg ukończył kolejny reprezentant Benedek Teamu, Nelson Kipkogei (1:08:41). Podium dopełnił Bohdan-Ivan Horodyskyi z MKLuchest (Ukraina), którego pokonanie 21,097 km wymagającej trasy zajęło 1:08:51). Najszybszym Polakiem był Paweł Smędowski, który uplasował się na dziewiątej pozycji open, za reprezentantami Kenii, Ukrainy i Mołdawii. Ósmy przed tygodniem zawodnik Mistrzostw Polski w Półmaratonie dzisiaj uzyskał czas 1:13:27.

- Myślę, że troszkę za mocno zacząłem. Pierwsza piątka była w 15:35, czyli w granicach mojego rekordu życiowego. Później mnie troszkę zakwasiło, pod koniec walczyłam ze skurczami. Pierwszy raz biegłem tą trasę i muszę przyznać, że jest mocno pofałdowana a podbieg na 15 km dał popalić – mówił na mecie Smędowski. – Wiedziałem, że mogę powalczyć o miano najlepszego Polaka w półmaratonie i się udało. Drugim celem była walka w drużynówce z kolegami z Ukrainy i myślę, że będziemy wysoko.

Wśród kobiet także nie było zaskoczeń – jako pierwsze do mety dobiegły Kenijki z Benedek Teamu. Zawodniczki zamieniły się jedynie miejscami w stosunku do wczorajszej Życiowej Dziesiątki. Z czasem 1:17:20 zwyciężyła Ruth Nundu, dla której bieg był bardzo trudny. Na mecie nie potrafiła nawet wykrztusić z siebie słowa komentarza. Dopiero później przyznała: - Biegło się bardzo źle, pogoda była straszna. Zmarzłam a do tego trasa była naprawdę trudna, górzysta. To nie mój dystans, najlepiej biega mi się maratony.

Jako druga do mety dobiegła zwyciężczyni Życiowej Dziesiątki Christine Mora Oigo (1:17:49) a trzecie miejsce zajęła najszybsza z Polek Angelika Mach (1:18:17). – Nie sprawdziłam wcześniej profilu trasy i trochę mnie zaskoczyły te 3 kilometry podbiegu. Trochę mnie ścięło, ale to dobry trening wytrzymałościowo-siłowy. Dugą zawodniczkę trzymała do górki, czyli jakiegoś siedemnastego kilometra, ale uciekła mi na zbiegu – komentowała na gorąco Angelika. – Pogoda dzisiaj jest bardzo dobra do biegania, chłodno, rześko, może wilgotność trochę duża.

Na dużą wilgotność narzekało wielu biegaczy. Deszcz zaskoczył ich jeszcze przed startem i sprawił, że na trasę ruszali już przemoczeni. Konspol Półmaraton ukończyło 421 osób.

Pełne wyniki: TUTAJ