Koral Maraton


Opublikowane w pt., 02/09/2011 - 00:00

Grzegorz Kołodko pobiegnie w Koral Maratonie.

Prof. Grzegorz W. Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego, były wicepremier i minister finansów,  pobiegnie w Koral Maratonie podczas Festiwalu Biegowego. Dzień wcześniej, w sobotę 10 września uczestnicy Festiwalu będą mogli spotkać sie z tym znanym ekonomistą, podróżnikiem i miłośnikiem biegania na prezentacji "Biegający świat", która rozpocznie się w Domu Forum o godzinie 13.15. Zapraszamy!

 

 

Prezentacja będzie jednym ze spotkań Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze bedącym jednym z wydarzeń tego dwudniowego święta biegania. Festiwal Biegowy bowiem  to  międzynarodowe wydarzenie sportowe  przeznaczone   zarówno dla zawodowców jak i amatorów,  dla tych dla których bieganie jest wielką pasją i dla tych którzy dopiero poszukują swojego stylu życia.   Ogromna liczba uczestników i różnorodność proponowanych konkurencji sprawiają, że będzie to  także bardzo wszechstronne wydarzenie podczas którego biegacze będą mieli także możliwość poznania wielkich postaci świata sportu, ich metod treningu i zasad odżywiania, źródeł motywacji do dalszego wysiłku i sposobów pokonywania kolejnych barier.

Irena Szewińska na Festiwalu Biegowym i Forum Sport-Zdrowie Pieniądze

Najlepsza polska sportsmenka, trzykrotna mistrzyni olimpijska i pięciokrotna mistrzyni Europy na Festiwalu Biegowym będzie honorowym starterem biegu na 10 km z Krynic-Zdrój do Muszyny, czyli Życiowej Dziesiątki TAURONA. Spotka się także z uczestnikami Festiwalu podczas panelu dyskusyjnego poświęconego kobietom w sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin biegowych.

Sobota 10 września

10.30 Irena Szewińska i Paco Borao

Irena Szewińska - najbardziej utytułowana polska sportsmenka, jedna z najwybitniejszych sprinterek w historii, wielokrotna medalistka olimpijska.

Paco Borao - przewodniczący AIMS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonow i Biegow ulicznych..

13.15 „Biegający Świat" - Grzegorz W. Kołodko, jeden z architektow polskich reform gospodarczych. Maratończyk i podrożnik..

14.15 „Czy biegać boso jest zdrowo?" - Dariusz Straszewski, fizjoterapeuta, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w ortopedii, chorobach kręgosłupa, neurologii.

15.15 „Bieganie dla twardzieli" - Roman Polko, maratończyk, były dowódca jednostki specjalnej GROM i były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

16.15 „Biegiem przez życie" - Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk, reprezentant Polski, trener, autor wielu książek o bieganiu.

17.15 „Sprzęt biegowy - właściwy wybór a jakość treningu" - Michał  Bartoszak, 6 krotny mistrz Polski w biegach na 5000 m, 3000m z przeszkodami i w biegu przełajowym.

18.15 „Trening na rekord" - Małgorzata Sobańska, rekordzistka Polski w maratonie (2:26.08), uczestniczka Igrzysk w Atlancie (1996) i w Atenach (2004)

 

Niedziela 11 września

 9.15 „Trening wysokogórski" - Grzegorz Sudoł, srebrny medalista mistrzostw Europy w chodzie sportowym, dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004 i Pekin 2008), uczestnik mistrzostw świata.

10.15 „Himalaje możliwości" - Piotr Pustelnik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajow oraz Karakorum.

12.15 „Motywacja przez duże M - jak ją znaleźć" - Anna Pawłowska-Pojawa,maratonka, znana popularyzatorka biegania.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce