Liga Festiwalu Biegowego 2016/17 - jeszcze więcej nagrodzonych! [ZAPISY]


Biegaj w całym kraju, rejestruj wyniki i wygrywaj. W nowym sezonie festiwalowego cyklu wprowadzamy zapisy, które pozwolą zdobywać nagrody jeszcze większej liczbie osób! 

Liga Festiwalu Biegów to jeden z największych cykli biegowych w Polsce. Skierowany zarówno do amatorów jak i zawodowych biegaczy, łączy promocję aktywności fizycznej i rywalizację sportową na terenie całego kraju. Cykl podzielony jest na trzy kategorie, odpowiadające różnym typom biegów ulicznych i górskich. 

W kategorii „Najlepszy biegacz 5-10-15” uwzględniane są biegi na dystansach od 5 do 15 km, w tym cieszące się największą popularnością biegi na 10 km. W kategorii „Najlepszy maratończyk” biegamy na dystansach od półmaratonu do maratonu, a w kat. „Najlepszy góral” - w biegach górskich od 5 do nawet 100 km. 

Kalendarz biegów:

W sezonie 2016/17 Liga Festiwalu Biegów obejmie znów ponad 50 imprez rozgrywanych w całym kraju, z których największe to biegi warszawskiej Triady”Zabiegaj o pamięć”, Bieg Europejski w Gdynii, Bieg po Plaży w Jarosławcu, Krakowski Bieg Świetlików i Półmaraton Marzanny, Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim, PZU Cracovia Maraton, Perły Małopolski w Szczawnicy czy Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój. Pełny Kalendarz cyklu dostępny jest TUTAJ.

Punkty:

Kolejność wszystkich klasyfikacji w Lidze Festiwalu Biegowego ustalana jest automatycznie na podstawie wpisów dokonywanych przez uczestników Ligi w systemie klasyfikacyjnym (zakładka Liga Festiwalu Biegowego i sekcja „Lista Startowa”). Lub tutaj (kliknij w grafikę):

Wyniki można wpisywać w okresie do 2 tygodni po zakończeniu imprezy, przy czym w tej chwili system jest w pełni otwarty (bez limitu czasowego dla poszczególnych startów). Od 1 marca obowiązywać będzie 2-tygodniowy limit czasu na zgłoszenie wyniku. 

Punkty do klasyfikacji Ligi przyznawane są według następującego wzoru: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty, 3 miejsce – 3 punkty itd. Biuro organizacyjne PKO Festiwalu Biegowego prowadzi okresowe kontrole prawidłowości dokonanych wpisów a także - to tegoroczna nowość - automatycznie wprowadza wyniki wybranych biegów festiwalowych (w Krynicy), będących obowiązkowymi startami we wszystkich kategoriach Ligi Festiwalu Biegowego. 

Klasyfikacja:

Liczą się trzy najlepsze wyniki w biegach zaliczanych do określonej kategorii, przy czym warunkiem sklasyfikowania jest udział w biegu finałowym, którymi są biegi 8. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju:

„Najlepszy Maratończyk” – KORAL Maraton lub Półmaraton (10.09.2017)
„Najlepszy biegacz 5-10-15” – Bieg Nocny 7 km, Bieg na 15 km (oba odbędą się 8.09.2017) oraz Życiowa Dziesiątka (9.09.2017)
„Najlepszy Góral” – Bieg na Jaworzynie (10.09.2016) lub Bieg 7 Dolin na dystansie 100, 64 lub 34 km – 9.09.2017.

W każdej kategorii prowadzone są klasyfikacje open kobiet i open mężczyzn. Zwycięzcami danej klasyfikacji zostaje ten, kto pobiegnie co najmniej 3 razy (w tym start w Krynicy) i zgromadzi łącznie najmniej punktów.

Nagrody:

Przyznawane są w każdej z trzech klasyfikacji. Zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe w wysokości 1500 zł każda, a biegacze z miejsc II-III nagrody rzeczowe. 

Od sezonu 2016/17 nagrody NIE DUBLUJĄ SIĘ, co znaczy, że cykl będzie miał sześcioro różnych zwycięzców, a kolejne 12 osób uzyska nagrody rzeczowe. 

Uczestnictwo w cyklu:

Udział w cyklu jest BEZPŁATNY – wystarczy tylko wziąć udział w biegu zaliczanym do Ligi (na warunkach opisanych przez organizatora tego biegu) i wpisać swój wynik do systemu klasyfikacyjnego.

Szczegółowe informacje o Lidze Festiwalu Biegowego, w tym regulamin, kalendarz, zapowiedzi i relacje z imprez ligowych oraz regulamin cyklu, dostępne są TUTAJ.

Polecamy i zapraszamy!

Fundacja "Festiwal Biegów"


Polecamy również:


Podziel się: