Ma 80 lat i dopiero się rozpędza! Pobiegnie w Krynicy


Opublikowane w pon., 04/05/2020 - 10:15

W Święto Flagi stołeczni biegacze z grupy Reebok Run Crew odśpiewali pod oknami swojego kolegi z tras Władysława Malera gromkie „sto lat i więcej”. Solenizant obchodził w tym dniu 80. urodziny. Biegową formą zawstydza niejednego młodziana – podkreśla Irena Hulanicka, Ambasadorka Festiwalu Biegów.

Do biegania Władka namówiły córki - Magdalena, Ewa, Ania. Było to trzy lata temu. Magdalena zakochała się w biegach górskich 5 lat temu, Ewa ogranicza się tylko maratonami, a Ania nie biega, ale tańczy zumbę (jest instruktorką). Sportowa rodzina.

Pierwszy start Władka przypadł trzy lata temu na parkrun w parku Skaryszewskim. - Tata ledwo na nami nadążał, a teraz my ledwo jego doganiamy! - podkreślały córki. Potem był bieg „Wybiegaj Sprawność” i regularne starty na parkrunie Żoliborz, gdzie obecnie mieszka nasz solenizant.

Pierwszy półmaraton Władek przebieg w 2019 roku – Nocny 4F Półmaraton Praski. W kolejnym starcie wykręcił 2:12:22. W 2019 roku córki namówiły go na Zimowe Biegi Górskie w Falenicy. Efekt - Władek wygrał swoją kategorię!

Od dwóch lat Władek biega z grupą Reebok Run Crew na Kępie Potockiej. Postępy w treningach są widoczne. Władek zdradził nam, że córki namówiły go i zapisały na start w krynickim Festiwalu Biegowym. Same startowały tam nie raz.

Z samego rana 2 maja Władek z córkami przebiegł wirtualny Bieg Flagi na Żoliborzu. Wracając do domu napotkał grupę zaprzyjaźnionych biegaczy w tortem w rękach i urodzinową piosenką na ustach. Powodzenie dla Władka – ale będzie działo się. Moc jest w nogach tego Pana!

Irina Hulanicka - Ambasadorka Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce