Małgorzata Sobańska, rekordzistka Polski w maratonie na Festiwalu Biegowym!

 

Małgorzata Sobańska, rekordzistka Polski w maratonie na Festiwalu Biegowym!


Opublikowane w ndz., 25/07/2010 - 00:00

Rekordzistka Polski w maratonie i dwukrotna olimpijka przyjedzie na Festiwal Biegowy do Krynicy-Zdrój. Zdaniem Małgorzaty Sobańskiej, takie imprezy jak Festiwal są bardzo potrzebne: „ W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się imprezy biegowe. Z roku na rok lawinowo rośnie liczba uczestników. Na biegowej mapie Polski pojawiła się nowa interesująca inicjatywa Festiwal Biegowy w Krynicy.

Mnogość przedsięwzięć daje każdemu szansę  spróbowania swoich sił. Nie zapomnijcie o swoich rodzinach. Nic tak nie łączy rodziny jak wspólna zabawa w sport. Przygoda, odpoczynek, dobra zabawa tego na pewno nie zabraknie w Krynicy. Do zobaczenia w Krynicy."
Małgorzata Sobańska rekordzistka Polski w maratonie 2:26,08(Chicago2001).Dwukrotna olimpijka Atlanta 1996 i Ateny 2004. Czwarta na Mistrzostwach Świata Goteborg 1995, Zwycięzczyni maratonu w Londynie 1995,Druga w Bostonie 2001 zajmowała czołowe miejsca w największych na świecie maratonach(Londyn,Nowy Jork,Boston,Chicago,Tokio,Berlin,Jedna z najbardziej regularnie biegających zawodniczek na świecie.Wystartowała w ponad czterdziestu maratonach zawsze plasując się w ścisłej czołówce. trzynaście razy przebiegła maraton  w 2:30,00 i lepiej.

Prywatnie: mężatka, mama dwóch córek: Wiktorii lat 13 i Kornelii lat 7.

 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce